Przejdź do treści

News

WOŚP

  29 stycznia we wszystkich miastach Polski odbędzie się 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP zagra dla chorych na sepsę, a za uzbierane pieniądze zakupiony zostanie między innymi specjalistyczny sprzęt pomocny przy walce z tą chorobą. My… Dowiedz się więcej »WOŚP

  11 listopada

   Podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada nasi przedstawiciele w składzie Prezes stowarzyszenia Sławomir Sobociński, Sekretarz Krystyna Leszczyńska, Członkowie Zarządu Jerzy Chaberko i Michał Walczak oraz Wioletta Niebieszczańska uczestniczyli w uroczystej mszy świętej oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem 100-lecia Niepodległości… Dowiedz się więcej »11 listopada

   Jarmarki Staroci

    W 2022 roku zorganizowanych zostało, aż 11 jarmarków staroci i rzeczy używanych. Jarmarki organizowane były od stycznia do listopada w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w godzinach od 9 do 12 na Placu Targowym na Starych Tychach. Na każdy z jarmarków… Dowiedz się więcej »Jarmarki Staroci

    Miasto Tychy ze znakiem Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020

     W III edycji konkursu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej miasto Tychy w kategorii: „społecznie odpowiedzialny samorząd” znalazło się w grupie 13 polskich miast, którym przyznano znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020.

     Laureatami konkursu w kategorii „społecznie odpowiedzialny samorząd” zostały Miasto Gorlice, Powiat Łęczyński oraz Gmina Zbójno. Samorządy którym przyznano certyfikaty to oprócz Tychów: Częstochowa, Rybnik, Gliwice, Łomża, Wałbrzych, Czersk, Sosnowiec, Unisław, Iwanowice, Olsztynek, Sędziszów, Przemęt oraz powiat Święcki.

     W formularzu konkursowym każda z gmin musiała odpowiedzieć na pytania dot. m.in. kondycji sektora ekonomii społecznej w mieście, działań w ramach budżetu obywatelskiego oraz zamówień publicznych z zastosowaniem klauzur społecznych.

     – Tychy od wielu lat wspierają działalność z zakresu ekonomii społecznej. Z powodzeniem działa u nas Centrum Integracji Społecznej prowadzone przez fundację Internationaler Bund Polska oraz Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Caritas. Ponadto, na co dzień, ściśle współpracujemy z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej, którym kieruje Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych. 

     W ciągu  roku miasto wspiera i aktywnie uczestniczy w wydarzeniach m.in. NGO Cafe (spotkaniach dla tyskich podmiotów ekonomii społecznej, służące ich sieciowaniu i rozwojowi w kierunku ekonomizacji) oraz w śniadaniach biznesowych (spotkaniach dla tyskich przedsiębiorstw społecznych i innych podmiotów z ich otoczenia, spotkaniach poświęconych promocji PES i ich usług w lokalnym środowisku).

     Dowiedz się więcej »Miasto Tychy ze znakiem Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020