Przejdź do treści

Wypożyczalnia rowerów na Paprocanach otwarta

  18 rowerów kupił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Tychach. Dwanaście rowerów miejskich dla dorosłych i sześć rowerów dla dzieci można od dziś wypożyczyć na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

  Wypożyczalnia będzie czynna od 1 kwietnia do 31 października każdego roku w godzinach od 10.00 – 19.00 od wtorku  do niedzieli. Każdy chętny musi pamiętać o kilku zasadach:

  – Rowery może wypożyczyć tylko osoba, która ukończyła 18 lat i posiada ważny dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL, oczywiście  nie będąca pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających- mówi Marcin Staniczek – dyrektor MOSiR w Tychach.

  Koszt wynajęcia roweru dla osoby dorosłej na 1 godzinę to 6 złotych, dla dziecka do 16 roku życia: 4 złote.

  Rower można też wypożyczyć na całą dobę, osoba dorosła zapłaci za to 40 złotych, dziecko dziesięć złotych mniej.

  Do każdego roweru wypożyczający otrzyma kask rowerowy. Cena zakupu wszystkich rowerów to 28 tysięcy 563 złote.

  Także Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach zakupił dwa rowery miejskie, które będą wykorzystywane przez pracowników jednostki do realizacji zadań służbowych.

  – Rowery przeznaczone są przede wszystkim dla pracowników Działu Gospodarki Odpadami oraz Działu Zieleni Miejskiej i Małej Architektury. Specyfika pracy obu działów polega przede wszystkim na kontrolach przeprowadzanych w terenie (m.in. kontrola gospodarowania odpadami komunalnymi czy też kontrola utrzymania czystości na terenach zieleni miejskiej). Wykorzystanie rowerów do przemieszczania się na krótkich dystansach jest najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem – mówi Agnieszka Lyszczok – dyrektor TZUK w Tychach.

  Zakupione rowery miejskie zawierają pełne wyposażenie:  kaski, zapięcia, pompki rowerowe i kufry na bagażnik do przewożenia dokumentów.