Przejdź do treści

W sobotę Miejskie Mikołajki 2018

  Domek Świętego Mikołaja, renifery na szczudłach, warsztaty z elfami i mikołajkowa kolejka – to tylko niektóre z atrakcji, jakie będą czekać na najmłodszych tyszan w sobotę 8 grudnia na Placu Baczyńskiego.

  O godzinie 15.30 sprzed Urzędu Miasta Tychy w kierunku Placu Baczyńskiego wyruszy Parada Rowerowych Mikołajów – jak co roku, zachęcamy do świątecznego udekorowania swoich jednośladów. Parada przejedzie ulicami: al. Niepodległości, Dmowskiego, Grota Roweckiego, Piłsudskiego, Bielską, Żwakowską, Harcerską, Begonii oraz ulicą Bocheńskiego.

  Mikołajki na Placu Baczyńskiego rozpoczną się o 16.00  warsztatami oraz animacjami i zabawami dla dzieci.

  W Fabryce Ozdób Św. Mikołaja dzieci będą miały okazję przygotować świąteczne stroiki, bombki, kartki świąteczne, aniołki czy naturalne ozdoby choinkowe.

  O  16.30 na Plac Baczyńskiego przybędzie Św. Mikołaj – będzie to okazja do rozmów i wspólnych zdjęć z bohaterem popołudnia. 

  Punktualnie o  17.00  rozpocznie się interaktywny spektakl dla dzieci pt. „Elfowe drzewo” Teatru HoM – będzie to magiczna historia o radości rozdawania prezentów.  Na zakończenie Święty Mikołaj rozda dzieciom prezenty.

  W międzyczasie na wszystkich przybyłych czekać będą renifery na szczudłach, będzie również okazja do przejażdżki mikołajkową kolejką czy zrobienia sobie świątecznego zdjęcia w fotobudce.  Ponadto od godziny 16.00 do 20.00 w Pasażu Kultury Andromeda trwać będzie kiermasz świąteczny tyskich organizacji pozarządowych. To okazja nie tylko do nabycia wyjątkowych ozdób i akcesoriów świątecznych, ale i wsparcia działalności tych organizacji.

  Oprócz tego wiele wydarzeń związanych z obchodami dnia Świętego Mikołaja będzie odbywało się w czwartek i piątek. Mikołaja będzie można spotkać m.in. 6 grudnia o 17.00 w Klubie Urbanowice MCK przy ul. Przejazdowej, gdzie wizycie Mikołaja towarzyszyć będzie  spektakl pt. „Cudowna podróż” Teatru Trip . (Wstęp wolny, obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc: urbanowice@mck.tychy.pl).

  Wcześniej, bo o 14.00 zaplanowano „Mikołajki z bajki w bibliotece” w tyskiej Mediatece (liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: 32 438 04 11 oraz 32 438 04 81).

  Od 16.30 do 19.30 będzie można z kolei spotkać  Świętego Mikołaja w Wodnej Akademii w Wodnym Parku Tychy. W programie m.in. : spotkanie z Szalonym Doktorem Wodnym, zabawy dzieci z Animatorem (rozgrzewka muzyczna w duchu świątecznym, zabawy z chustą animacyjną, tunele, serca z modelowanych balonów jako symbol wielkich serduszek otwartych na Mikołaja) oraz spotkanie z zawodnikami GKS Tychy i rozdawanie prezentów przez Mikołaja . 

  O godzinie 18.00 w cyklu Czwartek z Teatrem dla Dzieci w Klubie Wilkowyje , Teatr Gry i Ludzie przedstawi spektakl pt.: „Sekret Świętego Mikołaja”, który opowiada o przygodach pewnego rodzeństwa, które za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się skąd Święty Mikołaj bierze prezenty dla dzieci. Wyruszają oni więc w długą wędrówkę, a po drodze spotyka ich mnóstwo wspaniałych, ale też niebezpiecznych przygód. ( wstęp wolny, obowiązuje jednak rezerwacja miejsc).

  7 grudnia ( piątek)  Miejskie Centrum Kultury zaprasza na godz. 17.00 na przedświąteczne Kino FreeLove: „Mikołaj w każdym z nas”.

   W sobotę oprócz wielu wydarzeń na Placu Baczyńskiego, w Teatrze Małym o 10.00 oraz o 16.00 odbędzie się interaktywny spektakl mikołajkowy dla dzieci – „Świąteczne śledztwo”.