Przejdź do treści

„W dobrym TTON-ie być aniołem” oraz Starotyskie Mikołajki Rowerem i Bryczką jutro w Tychach

  X Targi Twórczości Osób Niepełnosprawnych, jak co roku upłyną pod hasłem „W dobrym TTON-ie być aniołem”. Aniołami zostają bowiem wszyscy, którzy kupią świąteczne ozdoby i drobne upominki wykonane przez podopiecznych tyskich ośrodków terapeutycznych, szkół integracyjnych oraz organizacji zrzeszających osoby z niepełnosprawnością, a tym samym wspierają ich autorów.

  –  Aniołów w tym dniu nie brakuje, czego dowodem jest coroczny finał aukcji wybranych prac osób niepełnosprawnych. Taka licytacja odbędzie się również w tym roku – mówi Iwona Ciepał – naczelnik wydziału promocji Urzędu Miasta w Tychach.

  Starotyskie Mikołajki Rowerem i Bryczką odbędą się w Tychach już po raz dwunasty.

  Zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do wzięcia udziału w mikołajkowym przejeździe przez miasto. Wystarczy przygotować własny rower, przystroić go i przebrać się za Mikołaja i pojawić się 6 grudnia 2014r przed godz. 16.00 na targowisku u zbiegu ulic Kościuszki i Karola Miarki (Stare Tychy) – mów Michał Kasperczyk ze Stowarzyszenia Sportowego NOL Tychy, współorganizator imprezy.

   

  Właśnie z tego miejsca wyruszy barwna parada Mikołajów. Najlepsze przebrania i najlepiej ustrojone rowery oraz najliczniejsze grupy zorganizowane Mikołajów na rowerach zostaną nagrodzone.

  To nie koniec mikołajowych atrakcji w Tychach. W  Laboratorium Sztuki w Pasażu Kultury Andromeda o godz. 10:00 i 15:00 obędzie się projekcja bajki świątecznej – „Opowieść Wigilijna” , o 11:30 konkurs recytatorski dla najmłodszych „Wierszyki Świętego Mikołaja”, a godzinę później spektakl świąteczny „Prawdziwie prawdziwa historia Mikołaja Świętego – czyli Mikołaj kontra Gwiazdor”, o 13:00 zostaną ogłoszone wyniki konkursu recytatorskiego i wręczone nagrody, pół godziny później „Świąteczna Plastyka” – warsztaty plastyczne.  Od godziny 11:00 każde dziecko będzie mogło sobie zrobić zdjęcie ze Świętym Mikołajem.  Wstęp na wszystkie spektakle jest wolny.

   

  PROGRAM : W dobrym TTON-ie być aniołem” oraz Starotyskie Mikołajki Rowerem i Bryczką  :

  14.00 rozpoczęcie IX Targów Twórczości Osób Niepełnosprawnych: prezentacje muzyczne o tematyce świątecznej (Zespół Szkół nr 9)
  14.20 „Muzyczne inspiracje w świątecznym klimacie” – występ artystyczny Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach
  14.45 Występ Oligo Mix Band z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8
  15.00 „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” – interaktywne spotkanie z Św. Mikołajem
  15.45 przejazd Mikołaja i parady rowerowej ze Starego Targowiska (róg ul. Miarki i Kapicy) na Rynek, przejazd ulicami: Kościuszki, Sienkiewicza, Boczna, Bocheńskiego.16.15 Koncert Kapeli Góralskiej Magurzanie
  17.00 aukcja prac podopiecznych tyskich instytucji oraz organizacji zrzeszających osoby z niepełnosprawnością17.30 Koncert Krzysztofa Napiórkowskiego

  Ponadto atrakcje dla dzieci:
  * Piernikolandia – przygotowane pierniki dzieci dekorują słodkościami
  * Tworzenie zimowych maskotek
  * Tworzenie drewnianych ozdób na choinkę
  * Atelier fotograficzne „Mikołajkowe portrety”
  * Budowa Zimowego Labiryntu
  * Świetlny renifer (oświetlany siłą mięśni!)