Przejdź do treści

Umowa na 166 milionów podpisana

  Jedna z najbardziej obciążonych dróg w kraju – DK- 44 w Tychach zostanie przebudowana. Andrzej Dziuba – prezydent miasta wczoraj ( 28.03) w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie podpisał umowę dotyczącą unijnego dofinansowania na realizację tej inwestycji.

  Całkowity koszt inwestycji to 207 429 183 złotych, z tego dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 wynosi 166 850 027,72 złotych. Za te pieniądze powstanie m.in. bezkolizyjny węzeł drogowy w rejonie ul. Turyńskiej i ul. Oświęcimskiej.

  – Ulica Oświęcimska na odcinku o długości blisko 2,5 km zostanie gruntownie przebudowana. Powstanie tam m.in. węzeł drogowy z dwoma rondami i czterema łącznicami, dwa przejścia podziemne, chodniki i ścieżki rowerowe oraz oświetlenie. Ta inwestycja ma dla nas olbrzymie znaczenie. Ta droga jest jedną z najbardziej obciążonych dróg w kraju i od dawna wymagała generalnego remontu – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

  Projekt jest już gotowy. Niebawem rozpocznie się postępowanie przetargowe dotyczące wyłonienia  Inżyniera Kontraktu i Nadzoru autorskiego. W połowie roku planowane jest podpisanie umów na te dwa zadania.  

  – W kwietniu planowane jest wszczęcie procedury dotyczącej wyłonienia generalnego wykonawcy robót budowlanych. Prace (rozbiórki, przygotowanie terenu pod budowę węzła oraz wprowadzenie pierwszych zmian w organizacji ruchu)powinny rozpocząć się w czwartym kwartale tego roku – mówi Arkadiusz Bąk z MZUiM w Tychach.

  Realizacja inwestycji powinna zakończyć się do końca 2019 roku.

  Całkowita wartość projektu wynosi 207 mln złotych, z czego roboty budowlane pochłoną: 173 mln, a wykupy gruntów: 30 mln milionów.

  zdjęcie : żródło- CUPT