Przejdź do treści

Tyskie nieruchomości w jednym miejscu

  Dobra informacja dla wszystkich, którzy chcą kupić mieszkanie, działkę lub szukają lokalu, który ma być siedzibą firmy. Teraz grunty do zbycia, dzierżawy, lokale użytkowe do wynajęcia, miejsca na reklamę i wszystkie inne nieruchomości będące w zasobach miasta Tychy można znaleźć w jednym miejscu – na portalu nieruchomości miejskich, który od wczoraj (9.08) jest dostępny dla użytkowników.

  Informacje o gruntach do zbycia, dzierżawy czy lokalach do wynajęcia były do tej pory dostępne na stronach internetowych spółek czy jednostek miejskich np. MZBM czy MZUiM.

  – Zauważyliśmy, że mieszkańcy często mają problem z dotarciem do informacji, czy gmina dysponuje aktualnie jakimiś lokalami lub gruntami. Dlatego naszą intencją było stworzenie portalu, na którym, znajdą się wszystkie oferty z zakresu gospodarki nieruchomościami, zarówno oferty urzędu miasta, jak i wszystkich jednostek organizacyjnych czy spółek komunalnych, które funkcjonują w Tychach. Na dodatek wszystkie te oferty będą przedstawione w przystępny, czytelny i przejrzysty sposób – mówi Igor Śmietański, zastępca prezydenta miasta ds. gospodarki przestrzennej.

  Na miejski portal nieruchomości można wejść zarówno za pośrednictwem strony internetowej urzędu miasta: www.umtychy.pl (zakładka Dla inwestycji-> Inwestuj w Tychach -> Oferta inwestycyjna miasta Tychy)  lub bezpośrednio wpisując adres:  inwestycje.umtychy.pl.

  – Informacje zamieszczone na portalu będą na bieżąco sprawdzane. Wszystkie jednostki miejskie są zobowiązane aktualizować swoje oferty w ściśle określonym terminie, tak by użytkownicy mieli pewność, że informacja na portalu jest kompletna i zawsze aktualna – dodaje Igor Śmietański.

  Każda oferta zawiera szczegółowe informacje o nieruchomości oraz galerie aktualnych zdjęć: zdjęcia wnętrza (w przypadku lokali użytkowych), zdjęcia terenu i mapy – w przypadku nieruchomości.