Przejdź do treści

Tychy Samorządem Równych Szans

  Nasze Miasto znalazło się w gronie laureatów nagrody głównej VII edycji ogólnopolskiego konkursu Samorząd Równych Szans. Nagrodzony projekt pt. „Pomysł na siebie – program rehabilitacji społecznej  dla  młodzieży niepełnosprawnej”, był realizowany w 2014 roku przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „W Stronę Słońca”.

   

  W projekcie uczestniczyły 22 osoby, które brały udział w 50 godzinach zajęć kulinarnych i zabiegach kosmetyczno-fryzjerskich. Uczestnicy korzystali z usług gabinetów kosmetycznych, fryzjerów, dowiedzieli się jak pielęgnować twarz i zapobiegać problemom dermatologicznym. Powstał także film pt. „Warsztaty filmowe, czyli casting w szkole specjalnej”.

  – Większość uczestników tego programu nigdy wcześniej nie była u kosmetyczki czy u fryzjera. Zawsze na pierwszym miejscu były inne, pilniejsze potrzeby np. leki czy kosztowna rehabilitacja, a nie manicure czy pedicure. Dzięki projektowi „Pomysł na siebie” pod okiem profesjonalistów mieli okazje nauczyć się, jak o siebie zadbać, jak być atrakcyjnym. Niektórzy przeszli   prawdziwe metamorfozy, co dało im wiele radości i zwiększyło poczucie własnej wartości – mówi Daria Szczepańska – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

  Do udziału w konkursie swoje projekty zgłosiło 77 samorządów. Kapituła Nagrody pod przewodnictwem Ministra Jarosława Dudy – Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych wyłoniła 9 zwycięzców i przyznała 12 wyróżnień.

  Pełna informacja o wynikach konkursu jest zamieszczona na naszej stronie internetowej:

  http://www.firr.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=792;znamy-zdobywcow-tytulu-samorzad-rownych-szans-2015&catid=7&Itemid=101&lang=pl

  oraz w Bazie Dobrych Praktyk:

  http://www.bazadobrychpraktyk.org.pl/contest/view/5#lista-laureatow