Przejdź do treści

Tychy samorządem przyjaznym firmom

   

  138 dynamicznych firm z tytułem Geparda Biznesu 2017 i 62 przedsiębiorstwa wyróżnione Brylantem Polskiej Gospodarki 2017 zadecydowały o tym, że Tychy zostały uhonorowane tytułem Samorządu Przyjaznego Firmom 2017.

  Prawo do używania tego tytułu mają bowiem miasta i miejscowości, w których siedzibę ma minimum 10 dynamicznych firm wyróżnionych tytułem Gepard Biznesu i minimum trzy firmy wyróżnione tytułem Brylant Polskiej Gospodarki 2017.

   – Tychy to miasto otwarte na przedsiębiorców, które od lat wspiera rozwój i działalność firm działających w mieście. Przyznanie tytułu „Samorząd Przyjazny Firmom” jest tego najlepszym dowodem. Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach skupia ponad 350 firm. Kierujemy się zasadą, że Tychy są tak silne jak silne są firmy tu funkcjonujące, wspieramy ich działalność m.in. budując infrastrukturę techniczną organizując sprawną komunikację publiczną czy też tworząc przyjazne przestrzenie publiczne. Przedsiębiorcy, którzy chcą inwestować i działać w Tychach otrzymują fachowe wsparcie oraz pomoc w załatwianiu formalności związanych z inwestycją. Dzięki takiemu podejściu od lat możemy cieszyć się współpracą z inwestorami z całego świata – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

  Konkurs Samorząd Przyjazny Firmom od 2007 organizuje Instytut Europejskiego Biznesu. Wyróżnia miast i miejscowości, w których siedziby ma dużo dynamicznych i cennych firm.

  Spośród 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w  kwietniu 2018 r. zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2017 uzyskało 9828 firm , bo ich wartość rynkowa w marcu 2016 r. wyniosła więcej niż 40 mln zł.