Przejdź do treści

System Identyfikacji Wizualnej powstaje w Paprocanach

  Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany po modernizacji stał się ulubionym miejscem (zwłaszcza latem) spędzania wolnego czasu przez tyszan, ale nie tylko – coraz częściej to miejsce odwiedzają mieszkańcy okolicznych gmin, a nawet goście z odległych zakątków Polski. Już niebawem poruszanie po rozległym terenie ośrodka będzie znacznie łatwiejsze – w Paprocanach pojawi się specjalne oznakowanie – tablice, kierunkowskazy oraz piktogramy informujące o dostępnych atrakcjach i ich lokalizacjach.

  Zainstalowanych zostanie kilka dużych tablic z mapą całego ośrodka w punktach wjazdowych i wyjazdowych z ośrodka, a wokół jeziora 60 mniejszych tablic będzie informowało np. o czasie dojścia do Zameczka Myśliwskiego w Promnicach, Wodnego Placu Zabaw czy tzw. „dzikiej plaży”. Specjalne piktogramy wskażą na przykład parking, toalety, ale także miejsca, gdzie nie wolno jeździć na rowerze czy skakać do wody.

  -Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany nie jest już obiektem typowo miejskim, coraz częściej odwiedzają go goście spoza Tychów, którzy nie znają jak miejscowi, wszystkich jego zakamarków, a przede wszystkim atrakcji. Często zdarza się, że pytają o to jak dość np. do „dzikiej plaży” czy gdzie zaczyna się ścieżka wokół jeziora. System Identyfikacji Wizualnej pomoże w orientacji na terenie ośrodka i ułatwi poruszanie się po nim – mówi Marcin Staniczek – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach.

  Realizacja tego projektu wartego ok. 14 tys. złotych to nie jedyna zmiana w tym roku w Paprocanach. Od miesiąca działają już cztery fontanny napowietrzające wodę w akwenie, a już niebawem, bo do końca maja mają zostać uruchomione dwa aeratory, które za pomocą pomp będą tłoczyć czystą wodę ze studni głębinowych do jeziora. W najbliższych dniach po zimowej przerwie zostanie także otwarty Wodny Plac Zabaw. Samo kąpielisko ma zostać otwarte przed samymi wakacjami – 26 czerwca. Już teraz można za to popływać po jeziorze – w wypożyczalni sprzętu czekają kajaki i rowerki wodne.

   

  Już po wakacjach – w październiku przy plaży, w miejscu „Beach Baru” pojawi się nowy bar, którego koncepcję przygotował Robert Skitek- architekt, który jest autorem projektu m.in. Wodnego Placu Zabaw czy licznie nagradzanego południowo-wschodniego nabrzeża jeziora Paprocańskiego. W tym roku ma być gotowy także projekt mariny dla klubów żeglarskich za przystanią Zremb, której budowa planowana jest na 2016 rok.