Przejdź do treści

Studenci architektury zaprojektowali teren przy Mediatece

    Urząd Miasta Tychy w kwietniu tego roku rozpoczął współpracę z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej dotyczącą przygotowania koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przestrzeni stanowiącej przedpole i otoczenie budynku tzw. Zespołu Szkół Municypalnych. Efekty pracy 38 studentów od dziś będzie można zobaczyć w holu głównym Mediateki, gdzie odbędzie się wystawa 14 przygotowanych koncepcji.

    Studenci nad koncepcjami pracowali kilka miesięcy w ramach zajęć dydaktycznych przedmiotu „planowanie miejscowe” na 2 semestrze studiów architektonicznych.

    -Propozycje, które przygotowali są naprawdę interesujące, choć niektóre bardzo odważne np. pomysł wyburzenia środka szkół municypalnych i otwarcia tego terenu na Park Rodzinny Bł. Karoliny Kózkówny. Zaskoczyła mnie ich różnorodność,  pokazali  nam jak wiele rozwiązań można zastosować na tak stosunkowo małym terenie, jak duży ma potencjał.  Jedna z koncepcji spodobała się szczególnie i będzie inspiracją do dalszych dyskusji nad przeznaczeniem tego terenu – mówi Igor Śmietański – z-ca prezydenta Tychów ds. gospodarki przestrzennej.

    Prace będzie można oglądać do 31 października br.  Za kilka tygodni planowane jest także spotkanie z-cy prezydenta ds. gospodarki przestrzennej i miejskim urbanistów z autorami 14 prac i wyróżnienie autorów trzech zdaniem urbanistów najciekawszych koncepcji.