Przejdź do treści

„Strefa seniora” powstała w Tychach

   

  Przy ulicy Arkadowej 2 otwarto nowoczesny lokal, który będzie służył tyskim seniorom. Na powierzchni ok. 75 m2, znajdują się m.in. dwa pomieszczenia, toalety, aneks kuchenny dla prowadzenia warsztatów kulinarnych, aneks dla prowadzenia ćwiczeń (drabinki).

  Od 16 kwietnia br. roku użytkownikiem lokalu jest Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, gdzie kontynuowana będzie realizacja zadania publicznego pn. „BAZA – Bank Aktywnych Ludzi Miasta”.

  Od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00 w Strefie Seniora będzie można uczestniczyć m.in. w zajęciach: Arteterapii, Gimnastyki Ciała i Umysłu, prelekcji „Życie Pszczół”, tanecznych, rękodzieła, szachowych. Skorzystać może każdy – nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść – podkreślają organizatorzy zajęć.

  – O tej porze roku wszystko wygląda pięknie, na wiosnę budzi się przyroda, mam nadzieję, że obudzą się wszystkie Państwa aktywności, że tutaj znajdziecie miejsce, by miło, razem ze sobą, w swoim gronie spędzić czas i rozwijać swoje zainteresowania – tymi słowami podczas otwarcia obiektu zwróciła się do licznie zgromadzonych seniorów Daria Szczepańska – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

  Prace nad „Strefą Seniora” trwały od października 2017 roku do lutego 2018 roku ( administratorem obiektu jest Miejski Zarządu Budynków Mieszkalnych w Tychach). W tym czasie lokal został całkowicie przebudowany: wymieniono okna i drzwi, posadzki, instalacje wewnętrzne, wybudowano ściany wewnętrzne. Zakupiono też nowe wyposażenie: zlewozmywak, kuchenkę elektryczną z piekarnikiem, zmywarkę, lodówka, szafki, okap, biurka, stoły modułowe, stolik, krzesła, fotele, szafy regały, drabinki do ćwiczeń, ławeczki.   

  22 marca br. nastąpił odbiór końcowy wykonanych prac, który stanowił podstawę do rozpoczęcia użytkowania obiektu i przekazania lokalu użytkownikowi.

   Całość kosztowała blisko 204 tysiące złotych.