Przejdź do treści

„STOP UZALEŻNIENIOM” XII edycja Powiatowego Konkursu Profilaktycznego.

  Inicjatywa Tyska uczestniczyła w XII edycji międzyszkolnego konkursu profilaktycznego „STOP UZALEŻNIENIOM”, w myśl akcji „Bezpieczne Tychy – Dość Milczenia”.

  W trakcie spotkania uczniowie usłyszeli wskazówki, które mają pomóc im w odpowiedzi na pytanie – Jak żyć i być wolnym od uzależnień?

  18 maja 2015r. w Gimnazjum nr 7 w Tychach odbyła się XII edycja powiatowego konkursu wiedzy o uzależnieniach i profilaktyce pod hasłem – „STOP UZALEŻNIENIOM”, w ramach akcji „Bezpieczne Tychy – Dość milczenia”.

  Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim walka z uzależnieniami oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Organizatorami konkursu byli: Urząd Miasta Tychy, Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Agaty Mróz-Olszewskiej, Komenda Miejska Policji w Tychach, Straż Miejska oraz parafia św. M.M Kolbe w Tychach.

  Współorganizatorem oraz fundatorem nagród za zajęcie trzech pierwszych miejsc było Stowarzyszenie Inicjatywa Tyska. W konkursie wzięły udział 3 osobowe drużyny z 13 tyskich szkół gimnazjalnych. Młodzież zmagała się z testem wiedzy, w którym znalazły się m.in. pytania z zakresu prawa, a także dotyczące szkodliwości alkoholu i narkotyków.

   

  Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali uczniowie Gimnazjum nr 6 w Tychach, tuż za nimi uplasowała się drużyna z Gimnazjum z oddziałami integracyjnymi, natomiast ostatnie miejsce na podium zajęli przedstawiciele siódemki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Zaraz po wręczeniu nagród uczestnicy konkursu obejrzeli film pod tytułem ” Pomyśl za nim będzie za późno” przedstawiający historię młodego człowieka, który opowiada o swoim życiu z nałogiem i o tym jak trudno z tego wyjść.

  Prelekcję wraz z komentarzem do przedstawionego filmu wygłosiła Pani Danuta Fastnacht – psycholog, biegły sądowy, mediator rodzinny. Gimnazjalistom gratulujemy posiadanej wiedzy oraz osiągniętych wyników!