Przejdź do treści

Rusza Jarmark Bożonarodzeniowy w Tychach

  Przystrojony świątecznymi ozdobami Plac Baczyńskiego, choinka, św. Mikołaj, gwiazdy – w najbliższy czwartek (17 grudnia)  rusza siódmy Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy. Liczne atrakcje, pokazy kulinarne, koncerty, a przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera jarmarku, co roku przyciągają do Tychów mieszkańców z różnych stron województwa śląskiego.

  Ulubiona zimowa impreza plenerowa mieszkańców miasta Jarmark Bożonarodzeniowy na placu Baczyńskiego, potrwa cztery dni – do 20 grudnia. Jarmark będzie okazja do spotkania ze Świętym Mikołajem i jego elfami i do wzięcia udziału w tworzeniu lodowych rzeźb. Chętni będą mogli także sprawdzić swoje umiejętności kulinarne, okazji do tego będzie kilka.

  Nic tak nie zbliża jak wspólne, świąteczne gotowanie, dlatego w tym roku zaprosiliśmy nie tylko szefa kuchni tyskiej restauracji „U Przewoźnika”, ale także Dianę Volokhovą – finalistkę programu „MasterChef oraz prawdziwą kulinarną gwiazdę – Kurta Schellera. Chętni będą mieli szansę sprawdzenia swoich umiejętności kulinarnych i skosztowania specjałów przygotowanych przez gości – mówi Daria Szczepańska – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

   W świąteczny nastrój będą wprowadzać zespoły, jakie pojawią się na jarmarkowej scenie m.in. tyski chór gospelowy God’s Property, Adam Kulisz i Krzysztof Głuch – Bluestorałki czyli Blues dobry Tychy, Rafał Brzozowski, a na zakończenie jarmarku – 20 grudnia wystąpi Golec uOrkiestra.

  Jarmark to także doskonała okazja do zrobienia świątecznych zakupów – ozdoby świąteczne i choinkowe, bombki będzie można znaleźć w jarmarkowych domkach. Sprzedawane będą także bałkańskie wina, korzenne i miodowe piwa, miody pitne, aromatyczne wyroby wędliniarskie, pachnące pierniki, sycące sery, konfitury i czekolady, a także chleby i ciasta.

   

   – Druga połowa grudnia to czas, w którym planujemy rodzinne spotkania i szykujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Występy muzyczne, gry i konkursy dla dzieci, pokazy kulinarne i wspólne gotowanie – będą doskonałą okazją do spotkań towarzyskich, do wspólnego świętowania. To czas radosnego oczekiwania i niepowtarzalnej atmosfery – warto go w pełni wykorzystać, dlatego zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnym już tyskim Jarmarku Bożonarodzeniowym– mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

   

  Program:

   

  17 grudnia
  15:00 – uroczyste otwarcie Jarmarku
  15:15 – prezentacja domków
  15:40 – bajka dla dzieci pt. „Fabryka śniegu”
  16:30 – Wielka patelnia – wielkie świąteczne gotowanie
  16:50 – olimpiada zimowa
  18:30 – Light show
  19:00 – koncert Stowarzyszenia Ognisk Artystycznych
  20:00 – koncert Chóru Gospelowego God’s Property

  18 grudnia
  15:00 – program interaktywny dla dzieci „Z Mikołajem przez świat”
  16:20 – olimpiada zimowa
  17:00 –prezentacja domków
  17:30 – gotowanie z restauracją „U Przewoźnika”
  19:15 – Ice Show
  20:00 – Adam Kulisz i Krzysztof Głuch – Bluestorałki – Blues dobry Tychy

  19 grudnia
  15:00 – bajka dla dzieci pt. „Cudowna Podróż”
  16:10 – olimpiada zimowa
  16:30 – Diana Volokhova, finalistka programu „MasterChef”– pokaz kulinarny
  19:30 – prezentacja domków
  20:00 – koncert Rafała Brzozowskiego
  21:15 – Fireshow

  20 grudnia
  14:00 – program interaktywny dla dzieci „Sekrety św. Mikołaja”
  15:00 – koncert świąteczny zespołu Gruba Ferajna

  15:10 – olimpiada zimowa
  16:00 – prezentacja domków
  16:30 – Kurt Scheller – pokaz kulinarny
  18:30 – prezentacja domków
  18:55 – życzenia świąteczne Władz Miasta Tychy
  19:00 – koncert Golec uOrkiestra

  Codziennie dodatkowe atrakcje: ognisko, świąteczny DJ, szczudlarz oraz warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych w Andromedzie!