Przejdź do treści

„Rozmowy o zdrowiu” z geriatrą

  Spotkanie z Jarosławem Derejczykiem, dyrektorem Szpitala Geriatrycznego w Katowicach  odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 17.00 w Wydziale Zamiejscowym Krakowskiej Akademii Frycza Modrzewskiego przy ul. Ciasnej 3 w Tychach.  Jest ono częścią realizowanego w naszym mieście programu „Zdrowe Tychy”. Wstęp wolny

  Program ten został stworzony z myślą o wszystkich mieszkańcach naszego miasta.
  – Chcemy dotrzeć do dzieci, młodzieży, seniorów, a także do osób pracujących zawodowo – mówi wiceprezydent Daria Szczepańska. – Mamy nadzieję, że poprzez takie akcje, zachęcimy do większej dbałości o własne zdrowie.

  W ramach programu „Zdrowe Tychy”, powstał pomysł na cykliczne organizowanie „Rozmów o zdrowiu”, czyli spotkań ze znanymi specjalistami. Gościem pierwszego z nich, był wybitny kardiochirurg, prof. Marian Zembala. Tym razem do Tychów   zaproszono specjalistę z dziedziny geriatrii, Jarosława Derejczyka, który jest szefem jedynego w kraju Szpitala Geriatrycznego działającego w Katowicach, oraz Konsultantem Wojewódzkim ds. Geriatrii.   Od ponad 30 lat, zajmuje się profilaktyką chorób wieku podeszłego, ich diagnozowaniem i leczeniem. Prowadzi badania w zakresie tempa starzenia się i czynników sprzyjających długowieczności.

   

  Program „Zdrowe Tychy” zgodnie z założeniami ma być realizowany przez trzy lata. Zaplanowano organizację wykładów interaktywnych, wykładów dla dorosłych, mini wykładów dla dzieci, konkursów m.in. kulinarnych, zajęć sportowych i rekreacyjnych z wykorzystaniem miejskiej infrastruktury sportowej, warsztatów i porad kulinarnych.

  Inicjatorem i pomysłodawcą programu jest stowarzyszenie „Inicjatywa Tyska”. Patronat nad akcją objęła Daria Szczepańska, zastępca prezydenta miasta ds. społecznych, która poprowadzi „Rozmowy o zdrowiu” z dr. n. med. Jarosławem Derejczykiem.