Przejdź do treści

„Rozmowy o zdrowiu” – Gościem pierwszego spotkania był minister zdrowia Marian Zembala

  W sobotę odbyło się inauguracyjne spotkanie z cyklu „Rozmowy o zdrowiu”. Gościem pierwszego spotkania był minister zdrowia profesor Marian Zembala.
  „Rozmowy o zdrowiu” są jednym z elementów programu Zdrowe Tychy organizowanego przez stowarzyszenie Inicjatywa Tyska pod patronatem Pani Darii Szczepańskiej – Zastępcy Prezydenta do spraw społecznych.
  Sobotnie spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Głównym tematem była kwestia zmian w komunikacji i relacji rodzinnych osób starszych z młodszym pokoleniem w aspekcie problemów zdrowotnych. Poruszano również temat wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie oraz możliwości stosowania refleksologii w zabiegach leczniczych.

  Nie obyło się bez pytań o refundację leków, znaczenia Narodowego Funduszu Zdrowia czy też braku stosowania kart chipowych na terenie całego kraju. Na ostatnie pytanie, „co mały Marian zmieniłby w swoim życiu mając doświadczenie dorosłego Mariana” profesor Marian Zembala odpowiedział, że na pewno nie zmieniłby swojej żony, co wzbudziło aplauz i radość uczestników.

  „Rozmowy o zdrowiu” będą odbywały się regularnie w cyklu kwartalnym.
  Dziękując wszystkim uczestnikom sobotniego spotkania już dzisiaj zapraszamy na następne. O dokładnym terminie, miejscu oraz zaproszonych gościach będziemy informować w późniejszym czasie.