Przejdź do treści

Przedstawiciele UEFA z wizytą w Tychach

  W dwóch spotkaniach odbywających się w urzędzie miasta i na stadionie wzięło udział w sumie kilkadziesiąt osób. W urzędzie miasta przedstawiciele UEFA : Christina Neubrand i Peter Nordenström oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej rozmawiali z władzami miasta i zespołem koordynatorów Operacji Miasta Gospodarza o przygotowaniach do organizacji turnieju.

  –  To ogromna szansa dla waszego miasta, by zaistnieć na arenie międzynarodowej. Będziemy wam pomagać i ciężko pracować to będzie wasz wielki turniej – mówił podczas spotkania Peter Nordenström – Senior Event Manager UEFA.

  Duże zaangażowanie miasta w organizację turnieju podkreślał także Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.
  Mamy świadomość jak dużym przedsięwzięciem i wyzwaniem dla nas jest organizacja imprezy tej rangi, ale razem z moim zespołem dołożyły wszelkich starań, by impreza nie tylko pod względem sportowym (bo na to wpływu nie mamy), ale pod względem organizacyjnym była na najwyższym poziomie- zapewniał prezydent.

  Goście odwiedzili też miejsca na terenie miasta, gdzie organizowane będą wydarzenia związane z promocją Turnieju, proponowane miejsca brandingu miasta. W tym czasie druga grupa wzięła udział w spotkaniu na Stadionie Miejskim Tychy, gdzie rozmawiano o proponowanych rozwiązaniach w czasie organizacji turnieju dotyczących m.in. kwestii bezpieczeństwa.

   Tychy były jednym z miast – gospodarzy, jakie odwiedzili przedstawiciele UEFA w czasie kilkudniowej wizyty w Polsce. W 2017 roku turniej zostanie rozegrany także w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie i Lublinie.

  Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej do lat 21 to są drugim najważniejszym wydarzeniem sportowym w ramach rywalizacji męskich reprezentacji narodowych na kontynencie europejskim. W turnieju w roku 2017 weźmie udział 12 reprezentacji, a na stadionach Miast Gospodarzy odbędzie się w sumie  21 spotkań piłkarskich.