Przejdź do treści

Poparcie dla Michała Gramatyki

  Zarząd stowarzyszenia Inicjatywa Tyska udziela jednogłośnego poparcia kandydaturze doktora Michała Gramatyki w wyborach uzupełniających do Senatu RP w dniu 8. lutego 2015 roku.

  Michał Gramatyka to doświadczony samorządowiec sprawujący mandat radnego już 5 kadencję. W przeszłości był on między innymi przewodniczącym Rady Miasta Tychy, wiceprezydentem Tych, obecnie zasiada w Sejmiku Województwa Śląskiego.

  Jako wiceprezydent zajmował się dużo kwestiami nowoczesnych technologii: był inicjatorem wprowadzenia w Tychach darmowych hot-spotów, a także programów przeciwdziałających wykluczeniu cyfrowemu najbiedniejszych mieszkańców, zbudował platformę komunikacji z mieszkańcami „naTYCHmiastowy sms”.

  Gramatyka to również zwolennik polityki prorodzinnej, pomysłodawca pionierskiego na skalę kraju programu „3 + liczna rodzina”, gdzie rodziny z trójką i więcej dzieci niezależnie od dochodu mogą korzystać ze zniżek w instytucjach miejskich, jak choćby basen. Do tego projektu dołączyło również wielu tyskich przedsiębiorców, którzy wprowadzili rabaty dla licznych rodzin. Pomysł Michała Gramatyki wprowadzano później w wielu miastach, idea znalazła uznanie rządu, który wzorował na nim pomysł „Karty Dużej Rodziny”.

  Jako wielbiciel muzyki jest pomysłodawcą tyskiego festiwalu szantowego „Port Pieśni Pracy”, od kilkunastu występuje również w zespole „Perły i Łotry Shanghaju”, gdzie śpiewa i gra na gitarze basowej.

  Wierzymy, że aktywność doktora Michała Gramatyki, zaowocuje cennymi inicjatywami dla 75 Okręgu, z którego kandyduje do Senatu, czyli Mysłowic, Tychów oraz miejscowości powiatu bieruńsko-lędzińskiegoZachęcamy naszych zwolenników do pójścia do wyborów uzupełniających do Senatu RP w najbliższą niedzielę 8. lutego 2015 roku i oddanie głosu na Michała Gramatykę.

   

  Zarząd Inicjatywy Tyskiej:

  Piotr Dulski

  Sławomir Sobociński

  Patrycja Dzięcioł

  Ewa Podsiadło

  Kazimierz Chełmiński

  Krzysztof Woźniak

  Krzysztof Setlak