Przejdź do treści

Polacy z Donbasu znaleźli dom w Polsce – podziękowanie za pomoc dla tyskiego samorządu

  Blisko 200 osób ewakuowanych z Donbasu opuściło ośrodki i rozpoczęło samodzielne życie w Polsce. Jedna z rodzin dzięki pomocy nie tylko samorządu, ale także tyskich przedsiębiorców zamieszkała w Tychach.

  – To coś więcej niż ewakuacja, to egzamin z solidarności, gościnności i sprawnej organizacji –mówiła Teresa Piotrowska – Minister Spraw Wewnętrznych podczas spotkania podsumowującego program adaptacji rodzin ewakuowanych w styczniu do Polski z Ukrainy, jakie zorganizowano 19 sierpnia br. w Warszawie.

  W spotkaniu uczestniczył Andrzej Dziuba – prezydent Tychów, który odebrał podziękowania od Pani Minister Teresy Piotrowskiej za pomoc dla uchodźców z Donbasu.

  Pomoc dla Polaków ewakuowanych z ogarniętej wojną wschodniej Ukrainy była dla nas czymś oczywistym, naturalnym. Nie wahaliśmy się ani chwili, rodziny te były w szczególnie trudnej sytuacji, zostały ewakuowane ze strefy działań wojennych, praktycznie cały ich dobytek został na Ukrainie. Z dnia na dzień musieli zostawić swoje mieszkania, pracę, przyjaciół – całe swoje dotychczasowe życie. Życzę im, by w Polsce, w Tychach odnaleźli swój drugi dom – mówi Andrzej Dziuba.

   

  więcej informacji o programie : https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13618,Rodziny-ewakuowane-z-Donbasu-rozpoczely-samodzielne-zycie-w-Polsce.html