Przejdź do treści

Odliczanie do wielkiego otwarcia rozpoczęte!

  Dokładnie za miesiąc – 18 lipca zostanie otwarty Stadion Miejski Tychy – jeden z najpiękniejszych obiektów sportowych na Śląsku.

  Z tej okazji na tym nowoczesnym stadionie, który pomieści ponad 15 tysięcy kibiców o godzinie 15:30 zostanie rozegrany mecz pomiędzy drużyną GKS Tychy, a zespołem niemieckiej Bundesligi – 1.FC Köln.

  Sama impreza rozpocznie się godzinę wcześniej przypomnieniem historii wicemistrzów Polski z 1976 roku i zawodników meczu GKS Tychy – 1.FC Köln. Tego dnia na murawie stadionu pojawi się jeszcze Agnieszka Latusek – wokalistka z Tychów, młodzi tyscy piłkarze oraz zespół taneczny D WAY OF LIFE.

  Zespół z Kolonii został wybrany na mecz otwarcia nieprzypadkowo. W 1976 roku, po sensacyjnym zdobyciu przez GKS wicemistrzostwa Polski, tyska drużyna zagrała w europejskich pucharach właśnie z drużyną z Niemiec. Tyszanie wówczas nie dali rady naszpikowanej gwiazdami (Wolfgang Overath, Dieter Mueller, Heinz Flohe, Harald Schumacher) drużynie, ale odpadli z honorem (0:2 na wyjeździe i 1:1 u siebie).  Rewanż odbył się na Stadionie Śląskim, gdyż tyski obiekt nie nadawał się wówczas do organizacji wydarzenia tej rangi.

  Nowy obiekt spełnia wszystkie wymogi UEFA oraz FIFA, a mecz z drużyną FC Köln będzie nie tylko wspaniałym widowiskiem, ale też nawiązaniem do historii obu klubów. Zespół z Niemiec przyjedzie do Tychów w pełnym składzie – razem ze swoimi największymi gwiazdami, również z Polski jak np. Sławomir Peszko – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

  Niespodzianką jest przyjazd Haralda Schumachera – wielkiej gwiazdy niemieckiej piłki, który w barwach reprezentacji rozegrał 76 meczów, zdobył mistrzostwo Europy w 1980 roku oraz wicemistrzostwo świata w 1982 i 1986 roku. Schumacher zagrał przeciwko tyszanom w pamiętnych meczach z 1976 roku.

  Z trybun tyskiego stadionu mecz obejrzy 15 tysięcy widzów. Sprzedaż biletów rozpocznie się 22 czerwca w kasach stadionu i w Internecie na stronie: www.bilety.gkstychy.info

  Zainteresowanie meczem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, otrzymujemy wiele pytań o bilety niemal z całej Polski. Zależało nam na tym, by wysoka cena nie była przeszkodą w obejrzeniu tego widowiska na żywo przez całe rodziny, dlatego ceny biletów są stosunkowo niskie – normalne bilety kosztują od 10 do 25 złotych, a za bilet dla dziecka rodzice zapłacą symboliczne 5 złotych – dodaje prezydent Dziuba.

  Jednak jeśli komuś nie uda się wejść na stadion, mecz będzie można obejrzeć w telewizji. Trwają rozmowy z Eurosportem na temat transmisji tego wydarzenia – wówczas spotkanie będzie można obejrzeć w 21 krajach.

  Impreza na 15 tys. widzów to spore wyzwanie dla organizatorów, dlatego już teraz zachęcają, by na stadion przyjechać komunikacją miejską – autobusem lub trolejbusem. Każdy, kto będzie posiadał bilet na mecz, może w sobotę od godziny 12:00 do 20:00 z komunikacji miejskiej korzystać bezpłatnie. Przyjezdni samochody będą mogli zostawić na jednym z parkingów – Miejski Zarząd Ulic i Mostów przygotował wykaz jedenastu takich punktów. W sumie będzie mogło zaparkować tam ponad 2,5 tysiąca samochodów.

  Prosimy osoby przyjeżdżające na imprezę otwarcia stadionu w Tychach i zamierzające zostawić swoje auta na parkingach w rejonie stadionu o włożenie za przednią szybę samochodu, białej kartki formatu A-4 – mówi Ryszard Polcyn – komendant Straży Miejskiej w Tychach.

  Na parkingach, z których na stadion będzie trzeba dojechać komunikacją miejską, będą rozdawane ulotki z mapą i wskazówkami dotyczącymi linii jadących w stronę stadionu. Planowane jest także uruchomienie dodatkowych linii w centrum, które będą zawoziły kibiców na stadion i już po mecz odwoziły do głównych punktów przesiadkowych w mieście i na wyznaczone parkingi. Mapy i oznaczenia tych pojazdów zostaną opublikowane za kilka dni na stronie www.otwarciestadionu.umtychy.pl.

  Otwarcie stadionu to jednak nie tylko sobotnie wydarzenia. Bezpłatnie i bez wcześniejszej rezerwacji będzie można odwiedzić stadion następnego dnia. W niedzielę odbędzie się dzień otwarty w formie Pikniku rodzinnego na Stadionie Miejskim Tychy. Od godz. 13:00 będzie dostępny park rozrywki i animacje dla dzieci, a także strefa gastronomiczna. W godz. 13:30 – 16:00: Turniej piłki nożnej drużyn młodzieżowych oraz Bieg na Otwarcie Stadionu Miejskiego Tychy – zarówno dla dorosłych (również nordic walking), jak i dla dzieci. Od 16:00 zabawy i konkurencje sportowe na murawie z drużyną futbolu amerykańskiego – Falcons Tychy, a w dużej sali konferencyjnej spotkanie z wicemistrzami Polski z 1976 r. i promocja książki „GKS wiceMISTRZEM JEST!”. Natomiast o godz. 17:30 odbędzie się maraton zumby na parkingu przed stadionem. Tego dnia korzystanie z wszystkich atrakcji będzie bezpłatne.

   

   

  Sobota, 18 lipca

  Otwarcie Stadionu Miejskiego Tychy

  13.00 Otwarcie obiektu

  14.30 Przypomnienie historii wicemistrzów Polski z 1976 roku i zawodników meczu GKS Tychy – 1.FC Koln, wyjście zawodników obu klubów na murawę

  15.00 Występ muzyczny Agnieszki Latusek

  15.15 Występ młodych piłkarzy szkolących się w Tychach

  15.20 Oficjalne otwarcie Stadionu Miejskiego Tychy przez Prezydenta Miasta Tychy i piłkarzy drużyny z 1976 roku

  15.30 Rozpoczęcie meczu

  w przerwie występ taneczny zespołu D WAY OF LIFE

  18.00 – zakończenie imprezy

   


  Niedziela, 19 lipca

  Piknik rodzinny na Stadionie Miejskim Tychy

  Od godz. 13.00 Park rozrywki i animacje dla dzieci, strefa gastronomiczna

  13.30 – 16.00 Turniej piłki nożnej drużyn młodzieżowych

  14.00  Zawody w bieganiu dla dzieci i młodzieży na sztucznym boisku

  15.00  Zawody w bieganiu i nordic walking ze startem i metą na stadionie

  16.00 – 17.30 Zabawy i konkurencje sportowe na murawie z drużyną futbolu amerykańskiego – Falcons Tychy

  16:00 – 17.30 Spotkanie z wicemistrzami Polski z 1976 r. , promocja książki „GKS wiceMISTRZEM JEST!” (sala konferencyjna na stadionie)

  17:30 Maraton zumby na parkingu

  Park rozrywki i animacje dla dzieci, strefa gastronomiczna – dostępne do godz. 19.00.

  Wstęp na stadion i korzystanie z atrakcji bezpłatnie.