Przejdź do treści

Nowa linia trolejbusowa

  6 maja uruchomiona zostanie w Tychach nowa śródmiejska linia trolejbusowa. Będzie oznaczona literą „F” i będzie kursować okrężnie tzn. będzie rozpoczynać i kończyć swoje kursy na przystanku „Szpital Wojewódzki”.

  Przebieg linii „F” wykorzysta nowe możliwości trakcyjne, jakie powstały po modernizacji sieci trolejbusowej, którą wykonano w ramach projektu Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” w znacznej części sfinansowanego ze środków unijnych. By uruchomić połączenie trzeba było jeszcze tylko za ok. 20 tys. złotych przebudować zatokę i opracować rozkład jazdy.

  Do uruchomienia nowej, śródmiejskiej linii przymierzaliśmy się od dawna.   Mieszkańcy południowych dzielnic naszego miasta nie mieli bezpośredniego połącznia trolejbusem do tej części Tychów. Teraz dojazd do szkół, szpitala czy poradni przyszpitalnych będzie o wiele łatwiejszy – mówi Zbigniew Brud – prezes TLT w Tychach.

  Trolejbusy na tej trasie będą kursowały co pół godziny w dni robocze od 7.00- 17.00. Do jej obsługi zatrudniono także 4 nowych kierowców.

  Konsekwencją powstania nowej linii oraz zsynchronizowania odjazdów pomiędzy liniami i wniosków zgłoszonych przez pasażerów jest wprowadzenie korekt w rozkładach jazdy linii A, B, C, D i E.

  Nowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie Miejskiego Zarządu Komunikacji www.mzk.pl

   

  w załączniku mapa nowej linii F