Przejdź do treści

Nowa droga w Tychach otwarta

  Od dziś (22 XII) kierowcy będą mogli korzystać z nowego połączenia dwóch tyskich ulic: Asnyka i Mikołowskiej. To największa i najważniejsza drogowa inwestycja zrealizowana przez Miejski Zarząd  Ulic i Mostów w 2016 roku. Dzięki niej powstał zupełnie nowy wylot z miasta na drogę DK-44.

  Budowa nowego łącznika ulic Asnyka i Mikołowskiej zakończyła się w terminie, odbiory już się rozpoczęły, około południa droga zostanie dopuszczona do ruchu.

  – Połączenie obsługuje relacje prawoskrętne, co oznacza, że będą mogli z niego korzystać kierowcy jadący z Gliwic i Mikołowa, w stronę Tychów, a także ci, którzy będą chcieli wydostać się z miasta i ruszyć w podróż do Oświęcimia. Łącznik na pewno odciąży ulicę Burschego, a także zapewni alternatywny dojazd do dworca PKP oraz parkingu wielopoziomowego

   – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

  Długość wybudowanego odcinka to blisko pół kilometra. Jezdnia ma asfaltową nawierzchnię, a jej szerokość to 7 metrów. Po obu stronach powstały chodniki i zjazdy do posesji. Droga jest też oświetlona i odwodniona. Dodatkowo, by przeprowadzić ruch przez Potok Tyski, powstał jednoprzęsłowy most o długości ponad 22 metrów.

  Wykonawcą prac wartych 4 mln zł była wyłoniona w drodze przetargu firma Eurovia Polska.