Przejdź do treści

Mikołajki w Tychach

  Niedziela, 4 grudnia będzie w Tychach pod hasłem św. Mikołaja i wszystkiego, co się z Mikołajem wiąże będą sanie, renifery, elfy i oczywiście prezenty.  Oprócz tego wiele innych atrakcji.

   W godzinach od 15:00-19:00 na Placu Baczyńskiego będą odbywały się warsztaty w domku Św. Mikołaja, w którym znajdzie się  m.in. Fabryka Ozdób Św. Mikołaja i Fabryka Słodkości.

   Każde dziecko będzie mogło samodzielnie ozdobić wybraną przez siebie świąteczną figurkę, udekorować kartki świąteczne, stroiki czy przygotowane wcześniej pierniki. Po przybyciu świętego Mikołaja dzieci będą mogły wejść do sań w towarzystwie Świętego Mikołaja, elfa i reniferów, Mikołaj będzie także rozdawał prezenty –  mówi Iwona Ciepał – naczelnik wydziału Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

  Będzie można także odbyć podróż świąteczną kolejką elektryczną dla dzieci, a o godzinie 17.00 zobaczyć spektakl dla dzieci „Historia Wesołego Bałwanka”.

   W Pasażu Kultury Andromeda o 10.00 odbędzie się projekcja bajki „Dinopociąg” , a po niej ok. 11.30 zaplanowano wspólne rysowanie Laurki dla św. Mikołaja. W tym czasie do dyspozycji będzie można także skorzystać z Fotobudki oraz wziąć udział w warsztatach orgiami „Forma Gwiazdy Betlejemskiej” w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”. Zapisy na warsztaty pod numerem tel. 32/780 32 03, mail: arteteka@teatrmaly.tychy.pl

  Od 15:00 do 19:00 na Placu Baczyńskiego będzie trwał także kiermasz wyrobów świątecznych stworzonych przez osoby niepełnosprawne – podopiecznych tyskich NGO.

  W Teatrze Małym o 16.00 będzie można obejrzeć  inscenizację mikołajkową w wykonaniu aktorów Teatru Moich Marzeń połączoną z wręczaniem paczek pt.  „O Małej Syrence w niejednej piosence…” . Ceny biletów na udział w tym wydarzeniu: dzieci 18 zł, dorośli 22 zł.

  Oprócz tego w godzinach od 14:30 do 15:45  zaplanowano Paradę Rowerowych Mikołajów.

  – Każdy, kto poczuje świąteczny nastrój i przypływ energii może wziąć udział w mikołajkowym przejeździe. Wystarczy przygotować własny rower, przystroić go i sprawić sobie wdzianko Mikołaja (przynajmniej czapeczkę). Następnie trzeba się stawić o godzinie 14:00 na Ryneczku osiedla Karolina w Tychach (plac Korfantego 1) przy fontannie Karolinki, gdzie uformuje się szyk i skąd ruszy parada Mikołajów. Najlepsze przebrania i najlepiej ustrojone rowery oraz najliczniejsze grupy zorganizowane Mikołajów oczywiście zostaną nagrodzone – mówi Michał Kasperczyk z NOL-Tychy, organizator parady.

  Mikołajki to tylko jedno z wydarzeń, jakie przygotowano w grudniu dla mieszkańców Tychów.

  15 grudnia na Placu Baczyńskiego rozpocznie się  VIII Jarmark Bożonarodzeniowy. Jarmark potrwa do 18 grudnia 2016 r. , w programie: wielkie świąteczne gotowanie, Fireshow, pokaz laserowy, koncert Ogniska Muzycznego oraz programy animacyjne dla najmłodszych.  Podczas tegorocznego jarmarku wystąpią: zespół Zakopower, Maleo Reggae Rockers, Trubadurzy, God’s Property oraz Wiano. Magiczny klimat świąt kulinarnie dopieści znany kucharz, Pascal Brodnicki.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

  Szczegółowy Program:

  15 grudnia
  16:00 „Wielkie przygotowania do Świąt” – Fabryka Kultury
  17:00 Gotowanie z restauracją „U Przewoźnika”
  19:00 God’s Property

  16 grudnia
  15:00 „Pingwiny z mroźnej krainy” Prym Art
  16:20 Koncert Stowarzyszenia Ognisk Artystycznych
  17:30 Wiano
  19:00 Maleo Reggae Rockers
  20:20 Fireshow – Nam Tara

  17 grudnia
  15:00 „Śląskie Jasełka” – Teatr Trip
  16:30 Wielkie Świąteczne gotowanie
  19:10 Świąteczny Koncert Sióstr Wajs
  20:20 Trubadurzy

  18 grudnia
  14:30 Koncert kolęd – przedsmak Tyskich Wieczorów Kolędowych
  15:30 Pascal Brodnicki – pokaz kulinarny
  18:30 Ogłoszenie wyników Tyskiego Banku Kultury
  18:50 Życzenia Świąteczne Władz Miasta
  19:00 Zakopower
  20:20 Lasershow

  Codziennie: od 12:00 Świąteczny DJ Radla; gry i zabawy dla dzieci.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.