Przejdź do treści

Masz pytania dotyczące Budżetu Obywatelskiego? Przyjdź na warsztaty!

  Warsztaty dotyczące Budżetu Obywatelskiego to doskonała okazja, aby porozmawiać z urzędnikami i dowiedzieć się, jak poprawnie zgłosić zadanie, by bez problemu przeszło weryfikację. Spotkanie odbędzie się w czwartek 13 lutego 2020r. o godz. 16.00 w Urzędzie Miasta Tychy, przy ul. Niepodległości 49, w sali nr 100 na pierwszym piętrze.

  Do 2 marca można składać projekty do tyskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach tego etapu Miasto podejmuje szereg działań promujących BO – w wielu instytucjach publicznych można zobaczyć plakaty, a po mieście jeżdżą autobusy z reklamą  budżetu. Ponadto, aby zachęcić mieszkańców do składania wniosków na stronie internetowej www.razemtychy.pl został zamieszczony poradnik, pomagający wypełnić formularz.

  Autorki i autorzy projektów, którzy potrzebują wsparcia w przygotowaniu projektu mogą przyjść na otwarte,  warsztaty, na których będą mogli skonsultować własność działki, dowiedzą się jakie są plany zagospodarowania terenu oraz jak oszacować koszty. Na spotkaniu będą  obecni pracownicy wydziałów Urzędu Miasta Tychy i jednostek organizacyjnych, prowadzonych przez miasto, zaangażowani w sprawdzanie i realizację projektów z Budżetu Obywatelskiego.

  – Masz pomysł na działanie, które zintegruje ludzi z Twojego najbliższego otoczenia lub pozwoli zmienić przestrzeń, w której żyjesz? Może spotkania teatralne, w których Twoi sąsiedzi ujawnią zdolności aktorskie? Może południowe zabawy na placu łączące dzieci z kilku podwórek? A może chcesz stworzyć wspólne miejsce do majsterkowania dla Tyszan? Każdy mieszkaniec Tychów może wymyślić zadanie do wykonania w Budżecie Obywatelskim i złożyć wniosek do Urzędu Miasta – zachęcają urzędnicy.

   

  Więcej informacji na temat tyskiego Budżetu Obywatelskiego można uzyskać:

  • •    osobiście u pracowników Głównego Punku Konsultacyjnego w Centrum Balbina w Tychach przy ul. Barona 30, pok.209;
  • •    wchodząc na stronę www.razemtychy.pl;
  • •    przesyłając maila na adres kontakt@razemtychy.pl;
  • •    lub dzwoniąc pod numer telefonu 32 776 34 55.