Przejdź do treści

Kalendarz imprez 2015

   

   

  • 05.12.2015 – Zapraszamy na ostatnie w tym roku targi śniadaniowe. Będzie gorąca czekolada, zdrowe smakołyki i dobra atmosfera
  • 29.11.2015 – Tyski Jarmark Staroci i Rzeczy Używanych
  • 07.11.2015 – Tyskie Śniadania
  • 25.10.2015 – II Tyski Jarmark Staroci i Rzeczy Używanych
  • 17.10.2015 – III Tyskie Śniadania
  • 10.10.2015 – „Rozmowy o zdrowiu” – inauguracja cyklu spotkań. Gościem pierwszego spotkania będzie minister zdrowia Marian Zembala
  • 03.10.2015 – II Tyskie Śniadania
  • 27.09.2015  – I Tyski Jarmark Staroci i Rzeczy Używanych
  • 26-27.09.2015  – I Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Wielokrotnym
  • 19.09.2015  – Zdrowe Tychy
  • 13.09.2015  – Dzień Bezpieczeństwa

   

  29.11.2015 Tyski Jarmark Staroci i Rzeczy Używanych

   

  Zapraszamy na kolejną edycję Jarmarku Staroci i Rzeczy Używanych. Na życzenie mieszkańców wprowadzamy Jarmark Staroci na stałe do kalendarza targowego naszego miasta.

  Jako organizator cieszymy się z dużego zainteresowania naszych mieszkańców. Serdecznie zapraszamy.

   


   

  07.11.2015  – Tyskie Śniadania

  Z uwagi na liczne prośby gości Tyskich Śniadań, jako organizatorzy podjęliśmy decyzję, aby kontynuować targi także w okresie zimowym. Będą odbywały się z mniejszą częstotliwością – co miesiąc.

  Zapraszamy już 7 listopada, 9.00 – 13.00 Rynek na Starych Tychach.

   


   

  25.10.2015 – II Tyski Jarmark Staroci i Rzeczy Używanych

  Zapraszamy na drugą edycję Jarmarku. Będzie więcej wystawców i ciekawych eksponatów do nabycia.

   


   

  17.10.2015 – III Tyskie Śniadania

  Zapraszamy wszystkich Tyszan oraz miłośników zdrowego odżywiania na III Tyskie Targi Śniadaniowe, które odbędą się 17 października na Rynku w Tychach od godziny 9:00 do 13:00.

  Będą to ostatnie targi w tym roku. Dwie poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem, co motywuje nas do pozyskiwania nowych wystawców i dopracowywania formuły targów tak, aby dorównywały tym z największych polskich miast. Z TTŚ wrócimy na wiosnę, a w okresie zimowym mamy dla państwa niespodziankę, o której poinformujemy wkrótce. 

   


   

  10.10.2015 – „Rozmowy o zdrowiu” – inauguracja cyklu spotkań. Gościem pierwszego spotkania będzie minister zdrowia Marian Zembala

  Już w najbliższą sobotę inauguracja cyklu spotkań pod nazwą „Rozmowy o zdrowiu”. Gościem pierwszego spotkania będzie minister zdrowia Marian Zembala.

  Spotkanie z ministrem zdrowia Marianem Zembalą, rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 16.00 na tarasach w Paprocanach. Jest ono częścią realizowanego w mieście programu,,Zdrowe Tychy”.

  Program został stworzony z myślą o wszystkich mieszkańcach naszego miasta.

   


   

  03.10.2015 – II Tyskie Śniadania

  Druga edycja Tyskich Targów Śniadaniowych już w najbliższą sobotę od 09:00 do 12:59.

  Zapraszamy do zakupu zdrowych, ekologicznych produktów i skomponowanie przepysznego śniadania. Tym razem, oprócz wystawców oferujących poszczególne produkty, pojawią się tyscy restauratorzy z gotowymi śniadaniami. Jacy? O tym będziemy informować na bieżąco.
  Organizatorem targów jest stowarzyszenie Inicjatywa Tyska

   


   

  27.09.2015 – I Tyski Jarmark Staroci i Rzeczy Używanych

  Stowarzyszenie Inicjatywa Tyska zaprasza na pierwszy Tyski Jarmark Staroci i Rzeczy Używanych, który odbędzie się na starotyskim placu targowym w niedzielę 27 września, od godziny 8.00 do godziny 14.00.


  Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta, ale również kolekcjonerów i miłośników antyków z innych miast. Mamy nadzieję, że nasz Tyski Jarmark pozwoli poznać osobliwości życia codziennego z dawnych lat a być może zachęci do nabycia czegoś niezwykłego. Myślimy, że to również interesująca forma spędzenia czasu w niedzielne przedpołudnie.

  Jeżeli przedsięwzięcie spotka się z zainteresowaniem Stowarzyszenie planuje wprowadzić Tyski Jarmark Staroci na stałe do kalendarza targowego naszego miasta.

  Kontakt: kontakt@inicjatywa-tyska.pl

  W załączniku plakat

   


   

  26-27.09.2015 – I Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Wielokrotnym

  Tychy Zespół Szkół nr 4 al Bielska 100
  I Otwarte Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Wielokrotnym .

  Ważenie zawodników w sobotę od 8.00 w niedzielę od 7.30
  Oficjalne rozpoczęcie od godziny 11.00
  Organizatorzy: firma REAL BEAST , PZSN, INICJATYWA TYSKA

  Zapisy do zawodów na stronie : http://silajestwnas.pl/zapisz-sie-online-i-otwarte-mistrzo…/

   

  Kategorie wagowe:

  • Kobiety OPEN
  • Kobiety Niepełnosprawne OPEN
  • Mężczyźni Niepełnosprawni OPEN
  • Mężczyźni: Kategoria wagowa do 85 kg oraz + 85 kg
  • Mężczyźni – Juniorzy do 23 lat: Kategoria wagowa do 85 kg oraz + 85 kg
  • Masters + 40 lat OPEN
  • Mężczyźni pełnosprawni w Wyciskaniu 100 kg: Kategoria wagowa do 90 kg oraz + 90 kg ( kategoria wagowa mogą ulec zmianie po wpłynięciu zgłoszeń e-mailowych przy zgłoszeniu do startu proszę podać swoją wagę ciała).

  W załączniku plakat

   


   

  19.09.2015 – Tychy – miastem zdrowia

  Od września 2015 roku w Tychach rusza trzyletni miejski program „Zdrowe Tychy”, którego inicjatorem i pomysłodawcą jest stowarzyszenie „Tyska Inicjatywa”. Program zyskał wsparcie Pani Darii Szczepańskiej Zastępcy Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych, która objęła go patronatem.

  Imprezą inaugurującą tę prozdrowotną inicjatywę będą Tyskie Targi Śniadaniowe, które odbędą się po raz pierwszy w sobotę 19 września 2015 roku od godziny 9:00 do 13:00 przy ul. Rynek, przed Kościołem Marii Magdaleny. W tym miejscu po raz pierwszy tyszanie będą mieli możliwość poznania, zakupu i degustacji zdrowej żywności wyprodukowanej przez lokalnych producentów.

  Twórcy programu zamierzają działać nie tylko na płaszczyźnie promowania zdrowej żywności, ale pragną zachęcić mieszkańców naszego Miasta do zatrzymania się w codziennym pędzie i chwili refleksji nad jakością naszego życia. Zgodnie z nurtem „slow life” warto przemyśleć to, co robimy, „uważniej rozejrzeć się dookoła, bo tak wiele wtedy można dostrzec”. Aby to osiągnąć, w ramach programu wszyscy tyszanie będą mieli okazję wziąć udział w wielu cyklicznie odbywających się w mieście imprezach: różnorodnych konkursach (np. kulinarnych), zajęciach sportowych, spacerach rekreacyjnych, targach śniadaniowych, spotkaniach ze specjalistami oraz prelekcjach i wykładach dla dzieci i dorosłych.

  Głównym celem programu jest promowanie na szeroką skalę i poprzez różnorodne działania zdrowego stylu życia oraz wyrabianie zdrowych nawyków w zakresie właściwego odżywiania się i aktywności fizycznej. Inicjatywa jest skierowana do wszystkich mieszkańców naszego miasta ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży szkolnej.

  Dzięki edukacji prozdrowotnej prowadzonej przez szkoły w ramach programu „Zdrowe Tychy” już najmłodsi tyszanie będą mieli możliwość uczyć się tego, jak zdrowo i radośnie żyć.

   

  W załączniku plakat

  W załączniku ulotka

   


   

  13.09.2015 – Dzień Bezpieczeństwa

  godz. 14.00 -17.00 DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA na Placu pod Żyrafą

  W programie: pokazy strażaków, ratownictwo techniczno – drogowe, ratownictwo medyczne, gaszenie pożaru żywego ognia z użyciem tacy, prezentacja psa policyjnego do wykrywania narkotyków, wóz profilaktyczny, pokazy floty policji, motocykle, radiowozy, technik kryminalistyki odciski palców, tyski ruch klasyków, szkoła jazdy traffic, symulator dachowania, troleje, nauka prawidłowej pozycji za kierownicą, symulator zderzeń, alkogogle, pokaz samochodów terenowych, konkurs rzut oponą rowerową, pokazy udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy, konkursy zorganizowane przez Inicjatywę Tyską i NOL Tychy.

  Organizatorzy: Miejskie Centrum Kultury, Tychy Dobre Miejsce, Fundacja A Widzisz, Inicjatywa Tyska, Policja, Radna Miasta Tychy Lidia Gajdas .