Przejdź do treści

FC Koeln – GKS Tychy – wielki mecz na otwarcie stadionu w Tychach

  To już przesądzone – 18 lipca br. o godzinie 15.30 na Stadionie Miejskim w Tychach zagra jedna z czołowych drużyn Bundesligi – FC Koeln, która zmierzy się z piłkarzami tyskiego GKS Tychy. Zespół z Niemiec przyjedzie do Tychów w pełnym składzie – razem ze swoimi największymi gwiazdami, również z Polski m.in. Sławomirem Peszko. Umowa z niemieckim klubem została właśnie podpisana.

  Zespół z Kolonii został wybrany na mecz otwarcia nie przypadkowo. W 1976 roku, po sensacyjnym zdobyciu przez GKS wicemistrzostwa Polski, tyska drużyna zagrała w europejskich pucharach właśnie z drużyną z Niemiec. Tyszanie wówczas nie dali rady naszpikowanej gwiazdami (Wolfgang Overath, Dieter Mueller, Harald Schumacher) drużynie, po przegranej 0:2 na wyjeździe i remisie 1:1 w meczu rewanżowym odpadli z rozgrywek. Rewanż odbył się na Stadionie Śląskim, tyski obiekt nie nadawał się wówczas do organizacji wydarzenia tej rangi.

  – Nawiązując do najlepszych lat tyskiej piłki i historii obu klubów mamy teraz szanse zagrać drugi rewanż i to już na własnym, pięknym i nowoczesnym stadionie spełniającym wszystkie wymogi UEFA oraz FIFA. Już dziś zapraszam mieszkańców naszego miasta, okolicznych gmin, a także wszystkich kibiców piłki nożnej w Polsce do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

  Razem z obecną drużyną przyleci do Polski także kilku piłkarzy, którzy grali w pamiętnym spotkaniu w 1976 roku. Spotkanie z nimi będzie częścią całej imprezy – Otwarcia Stadionu Miejskiego w Tychach.

  Planowo sprzedaż biletów na to wydarzenie ma rozpocząć się 22 czerwca. O cenach i sposobie dystrybucji biletów poinformujemy wkrótce.

   

  na zdjęciu: Andrzej Dziuba – prezydent Tychów i Jörg Schmadtke – prezes zarządu FC Koeln