Przejdź do treści

Dzień Bezpieczeństwa

  Dzień Bezpieczeństwa odbył w Tychach już po raz czwarty. Nasze Stowarzyszenie zorganizowało kilka konkursów plastycznych i sprawnościowych dla najmłodszych z ciekawymi nagrodami.
  Konkurs plastyczny poprowadziły Basia Konieczna i Krystyna Matłosz, malowaniem „buziek” dzieciaczków zajęła się Patrycja Kosowska.

  Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs dla „siłaczy”, czyli przerzucanie wielkiej opony na odcinku około 50 metrów, którego organizacją zajął się Sławek Sobociński.
  Nagrodą główną ufundowaną przez Stowarzyszenie Inicjatywa Tyska był piękny rower miejski. Aby wziąć udział w losowaniu tej nagrody wystarczyło odpowiedzieć na jedno pytanie: Po raz, który organizowany jest dzień bezpieczeństwa?
  Na imprezie pojawiło się również kilkuset motocyklistów, którzy wcześniej świętowali zakończenie sezonu w Wilkowyjach.

  Wśród wielu atrakcji można było podziwiać odrestaurowane klasyczne samochody i pojazdy terenowe. Swoje umiejętności prezentował pies policyjny, a strażacy przeprowadzili pokaz gaszenia ognia. W Szkole Jazdy Traffic kierowcy ćwiczyli jak opanować poślizg samochodu. Przez cały czas, pod okiem strażaków i ratowników medycznych, można było uczyć się na fantomach udzielania pierwszej pomocy.

  Dla dzieci zostało przygotowane drogowe miasteczko, w którym najmłodsi uczyli się znaczenia znaków drogowych i zasad poruszania się po ulicy. Dzieci mogły też poćwiczyć wspólnie z zawodnikami drużyny futbolu amerykańskiego Tychy Falcons. A miłośnicy mocnych wrażeń mogli wjechać w gondoli dźwigu „Sołtys” na wysokość 68 metrów i stamtąd podziwiać widok na okolicę.

  Organizatorami Dnia Bezpieczeństwa oprócz Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska byli: Miejskie Centrum Kultury, Fundacja A Widzisz, Policja oraz Radna Miasta Tychy Lidia Gajdas.