Przejdź do treści

Dwa parki powstały w Tychach

    Nie chodzi o zwykły park z ławeczkami i alejkami spacerowymi, ale o pierwszy w Tychach „Psi park” oraz Skatepark, który po gruntownym remoncie został oddany do użytku amatorom jazdy na deskorolkach.

    O potrzebie powstania parku dla psów w Tychach mówiło się od dawna. Po licznych spotkaniach, konsultacjach ( także z psimi behawiorystami) udało się stworzyć przestrzeń przyjazną nie tylko dla zwierząt, ale i ich właścicieli.

    W psim parku zlokalizowanym na osiedlu B przy ul. Hlonda znajdziemy pochylnie, przeszkody do ćwiczeń dla psów oraz rozległy, ogrodzony wybieg. Są też ławki oraz wiata – dla wygody właścicieli czworonogów. W sumie ogrodzona powierzchnia psiego parku wynosi 2000 m2 . Psi Park, który kosztował ponad 180 tysięcy złotych, jest jednym z elementów realizowanej w ubiegłym roku w mieście kampanii „Skupmy się na sprawie”, za pomocą której przypominano mieszkańcom miasta o obowiązku sprzątania po swoim psie.

    Od kilku dni swoją przestrzeń do ćwiczeń mają także wielbiciele szybkiej i wyczynowej jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerach. Inwestycja warta ponad 425 tysięcy złotych została zakończona i w ogólnodostępnym i bezpłatnym Skateparku zlokalizowanym w Parku Jaworek przy ul. Jaśkowickiej można poszaleć na poręczach, grindboxach, spinie, fali, bank rampie i wielu innych urządzeniach.