Przejdź do treści

Dwa nowe łączniki powstają w Tychach

  W Tychach trwa budowa dwóch nowych łączników drogowych. Jeden z nich ma charakter lokalny i połączy ulice Paprocańską i Przemysłową, a drugi – pomiędzy ulicą Asnyka i Mikołowską – ma zdecydowanie większe znaczenie, bo dzięki niemu powstanie nowy wylot z miasta na drogę DK-44. W obu przypadkach kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

  Budowa łącznika drogowego ulic Paprocańskiej i Przemysłowej wkroczyła w decydujący etap.

  – Zmieniona została organizacja ruchu w rejonie kościoła Franciszkanów. W tym miejscu powstanie nowe skrzyżowanie. Na czas budowy ulica Paprocańska została zawężona do jednego pasa ruchu na odcinku od strony ulic Armii Krajowej w kierunku al. Piłsudskiego. Wyjazd z osiedla P-1 jest możliwy tylko w stronę al. Piłsudskiego – mówi Wojciech Łyko – dyrektor MZUiM w Tychach.

  W toku jest również budował połączenia ulic Asnyka i Mikołowskiej. To największa inwestycja, jaka aktualnie realizuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów.

  – Chodzi o zupełnie nowy wylot z miasta na drogę DK-44. Aktualnie prace koncentrują się na budowie wlotu z nowego łącznika na ulicę Mikołowską, skutkiem czego zawężony jest około 400-metrowy odcinek DK-44 – od wiaduktu nad torami PKP w stronę centrum. Kierowcy korzystają z dwóch pasów ruchu (po jednym dla każdego kierunku), a nie z trzech- dodaje dyrektor Łyko.

  Utrudnienia potrwają do końca listopada, a cała inwestycja  zakończy się  jeszcze w tym roku.