Przejdź do treści

Damian Fierla

  Damian Fierla
  Kandydat do Rady Miasta Tychy
  Okręg nr 2

  Nie lubię zbyt długich wypowiedzi, dlatego opiszę siebie trzema słowami: uczciwy, skuteczny, koleżeński.
  Mój syn pewnie powiedziałby, że jestem konserwatywny, ale to przecież ja nauczyłem go słuchać muzyki, którą lubi do dzisiaj i to ze mną jeździł na rekonstrukcje Bitwy pod Mławą, czy bitwy Wyrskiej, a Uczniowie przyznali mi kiedyś tytuł „Luzaka Roku”.

  Pracowałem jako nauczyciel, tworzyłem śląski oddział Krajowego Ośrodka Rolnictwa i zająłem się działalnością publiczną – by spotykać ludzi i im pomagać. Mam wrażenie, że nie tylko znam ich problemy, ale po prostu je odczuwam. Wyniosłem to z domu: mój Ojciec był chyba najdłużej pracującym w Tychach lekarzem i drzwi naszego domu otwierały się o każdej porze dla potrzebujących pomocy, a czasem zwyczajnej rozmowy.

  Zamiast opowiadać o sobie, chciałbym pokazać, jakie oszczędności przyniosła likwidacja izby wytrzeźwień: 1 200 000 zł rocznie i jak wspaniale znaleźć się na skwerze im. Marii i Lecha Kaczyńskich wśród tylu znajdujących tu odpoczynek dzieci, rodziców, seniorów i młodzieży. Jeśli wyszukacie moje nazwisko w Internecie, to okazuje się, że sporo było w mojej rodzinie naukowców, społeczników i pisarzy. Zatem i ja w wolnych chwilach napisałem kilka historycznych książek.

  Damian Tomasz Fierla

  Materiał sfinansowany przez KW Inicjatywa Tyska