Przejdź do treści

Agnieszka Kijas

  Agnieszka Kijas

  Kandydatka do Rady Miasta Tychy

  Okręg nr 1

  Z jednej strony jestem mamą nastoletniej córki, pisarką, dziennikarką i realizatorką spektakli
  teatralnych, z drugiej: od 7 lat pracuję na stanowisku rzecznika prasowego w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów w Tychach. Zapytacie co łączy artystkę i urzędniczkę? Jedno słowo: pasja.
  Kocham moją pracę; jest dla mnie ważna, bo wiem jak ważna jest informacja dla mieszkańców Tychów. Jako rzecznik jestem blisko problemów tyszan, często do mnie kierowane są ich pytania i uwagi. Dzięki mojemu stanowisku swobodnie poruszam się w środowisku dziennikarzy i lokalnych mediów, co pozwala mi reagować szybko i skutecznie.
  Moja druga pasja to sztuka i kultura. Uwielbiam realizować się przez dziennikarstwo, organizowanie imprez kulturalnych, spektakli teatralnych i przede wszystkim kocham pisać.
  W maju 2018 r. miała miejsce ogólnopolska premiera mojej najnowszej książki „Vincent van Gogh. Człowiek i Artysta”. Piszę dla tygodnika Twoje Tychy oraz dla Tyskiego Magazynu Kulturalnego.
  Najważniejsza dla mnie jest jednak córka i rodzina, to spaja cały mój świat. Mieszkam, pracuję i tworzę w Tychach, bo Tychy to moje miasto.
  Materiał sfinansowany przez KW Inicjatywa Tyska