Przejdź do treści

Teatr

     

    marzec / 2018

    Bilety na każdy ze spektakli mogą Państwo kupić w kasie Teatru Małego bądź przez internet na stronie: http://www.ticketportal.pl/hladisko_search.asp?ID=1240002

     

     

    04.03.2018 godz. 17:00/ Teatr Mały/ impreza gościnna

    „Kłamstwo” Florian Zeller- Kompania Teatralna

    Niesamowite i przenikliwe, a przy tym o zgrozo, zabawne studium, właśnhie… Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!

    reżyseria: Wojciech Malajkat
    scenografia: Wojciech Stefaniak
    obsada (wymienna): Joanna Liszowska, Izabela Kuna, Milena Suszyńska, Adriana Kalska, Sambor Czarnota, Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes

    Organizator: Idea Art
    czas trwania: 100 minut
    bilety do nabycia w kasie Teatru Małego i na stronie www.kupbilecik.pl


     

    7,8.03.2018 / Teatr Mały/ wydarzenie gościnna

    „Kino Szkoła”

    Zajęcia dla przedszkolaków i uczniów w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej

    zapisy: www.kinoszkola.pl

     

    Organizator: „KinoSzkoła” Fundacja Rozwoju Kompetencji Medialnych i Społecznych

    7.03.2018 godz. 17:00/ Pasaż Kultury ANDROMEDA/ DNA Kultury

     


     

    07.08.2018 / Pasaż Kultury Andromeda

    CZYTANIE ROCZNICOWE w 101. rocznicę urodzin Zuzanny Ginczanki, polskiej poetki pochodzenia żydowskiego z kręgu Skamandera i „Szpilek”- „ty w wilka się zmienisz, ja w pliszkę”

    prowadzenie: Agata Cichy

     


     

    8.03.2018 19.00 / Pasaż Kultury Andromeda

    „Czekoladki” – spektakl [impreza gościnna]

    Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników komedii kryminalnych, a szczególnie panie na spektakl „ Czekoladki” 8 marca 2018 roku.
    Czekoladki” to komedia kryminalna, w stylu Agathy Chrisie, w której pięć kobiet, pięknych i słodkich jak czekoladki w bombonierce, spotykają się pewnego zimowego wieczoru na kolacji zaaranżowanej przez męża jednej z nich.

    Niestety zgromadzenie tylu słodkości naraz, stanowczo szkodzi zdrowiu, czasem nawet życiu. W spektaklu jest wszystko, co widzowie kochają najbardziej: humor, ciekawe bohaterki, szybkie zwroty akcji i zaskakujące
    zakończenie. Sztukę napisaną przez Bożenę Kupis-Kucharską przedstawia młodzieżowa grupa Fantom, w reżyserii Joanny Lorenc.

    Czas spektaklu: 45 minut.
    Sprzedaż biletów: 503 349 815


     

    09.03.2018 godz. 20:30/ Teatr Mały/ impreza gościnna

    Kabaret Smile „To się nadaje do kabaretu”

    „To się nadaje do kabaretu”- nowy program Kabaretu SMILE.

    W tym programie powraca wyczekiwana Bożena i jej mąż Merlin. Nowe perypetie tej zwariowanej pary to tylko część programu. Cały program to laboratpryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i przerysowanych postaci, które niesamowicie bawią każdego z nas. Nowe skecze, piosenki, gagi, puenty i inne odczynniki tworzą wybuchową reakcję. Na sali co chwila wybucha salwa śmiechu, po której przychodzi chwila zadumy i myśl: ” Faktycznie. Tak jest też w mioim życiu!” Odwiedziny w szpitalu, zaległości w abonamencie rtv, współczesne plotki kontra hejterzy, facet w kuchni, życie ulicy, czy też odmienne pojmowanie rzeczywistości przez dorosłych i dzieci- „to się nadaje do kabaretu”

    Chcesz poczuć na własnej skórze z jakich odczynników korzystają artści? Przyjdź na spektakl „na żywo”.

    Organizator: RAM Jacek Balon
    czas trwania: 150 minut


     

    10.03.2018 godz. 17:00/ Miejska Galeria Sztuki „OBOK”

    TYCHY PRESS PHOTO

    Tychy Press Photo to konkurs i wystawa fotografii prasowej. Inspiracją dla tyskiej imprezy był słynny, organizowany już od ponad pół wieku, międzynarodowy konkurs World Press Photo. Chris Niedenthal jest gościem Tychy Press Photo 2018.

    Zdjęcia jednego z najbardziej znanych polskich fotografów zobaczymy w sobotę, 10 marca, na slide show w podziemiach Pasażu Kultury Andromeda i na wystawie „Sportografia” w galerii „Obok”. Przed slide show gościa TPP ogłoszone zostaną wyniki konkursu fotografii prasowej Tychy Press Photo 2018 i wręczone nagrody. Impreza rozpocznie się w podziemiach Andromedy o godz. 17.00.

    Wystawę pokonkursową będzie można obejrzeć w dolnym holu Andromedy. Wystawa Chrisa Niedenthala potrwa do 30 marca a wystawę pokonkursową będzie można zwiedzać do 10 kwietnia.

     


     

    11.03.2018 godz. 17:00/ Teatr Mały/ POETICON

     Magdalena Kumorek „śmiercie”

    Paradoksalnie tych parę piosenek o „śmierciach” powstało z uczucia miłości i uwielbienia. Bo:
    1. Lubię poezję Leśmiana bardzo i zachwyca mnie fakt, że odnajduję w niej bieg moich własnych myśli dotyczących natury Człowieka, przemijania, wiary w Boga i siły Przyrody.

    2. Lubię śpiewać.

    3. Lubię muzyczne wędrówki mojego męża, Piotra Dziubka, którego poprosiłam o zaaranżowanie tych parę dźwięków, jakie przyszły mi do głowy na temat poezji Leśmiana.

    Drogi widzu, słuchaczu- melancholii znajdziesz tu mało. Raczej wadzenie się z tym, co nieuchronne, radość z życia i kilka nut z przytupem w tle.

    Magdalena Kumorek

     

    Bilety do nabycia w kasie teatru lub na www.ticketportal.pl


     

    14.03.2018 godz. 18:30/ Teatr Mały/ impreza gościnna

    „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam”

     

    tekst: Remigiusz Grzela
    reżyseria i wykonanie: Ewa Błaszczyk

    Inauguracja XI Festiwalu Monodramu „Motyf”

    Fallaci, jedna z najbardziej wyrazistych i „słyszanych” dziennikarek swojej epoki, tłumaczyła zawsze, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co jest prawdziwe. Obnaża ich piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. Mówiła, że rozumie ludzi lepiej w stanie wojny niż w czasie pokoju. Inspiracją dla monodramu były także osobiste fragmenty Listu do nienarodzonego dziecka. Bolesna rozmowa z kimś, kto nie istniał. Tym razem osobista wojna. Bohaterka opowiada o sobie „w chwili, w której umarła”, w momencie przejścia. „O najtrudniejszych doświadczeniach opowiada nie tylko rewolucjonistka, ale także kobieta.

    Organizator: MCK Tychy


     

    17.03.2018 godz. 11:00/ Pasaż Kultury ANDROMEDA/ STREFA DZIECKA

    W KRAINIE MUZYKI

    „Wiosenne marzenie”
    Małgorzata Krawczyk- Klop- obój
    Zdzisław Smucerowicz- prowadzenie

    wstęp wolny


     

    17.03.2018 godz. 16:00/ Teatr Mały

    „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” Teatru Lalki i Aktora ATENEUM z Katowic

     

    tekst: Paul Maar
    tłumaczenie: Aleksander Berlin
    reżyseria: Lucyna Sypniewska
    scenografia: Ewa Pietrzyk
    muzyka: Paweł Steczek
    plastyka ruchu: Piotr Tomaszewski
    występują: Marta Popławska, Aleksandra Zawalska, Dawid Kobiela

    Perypetie dwójki przyjaciół, w których przewidywalny dotąd świat, wkracza nagle „ten trzeci”, niesie mądre przesłanie i bardzo ważną, szczególnie w tych czasach przestrogę.

    Codzienne życie przemądrzałego Dezyderiusza i zdominowanego przez niego Kminka toczy się wokół dwu kolorowych skrzyń, skrywających różne „skarby” i nabierających poprzez zabawę magicznych właściwości. To przestrzeń wspólnych psot i przekomarzanek, ale też nie jednej kłótni, ciągłego boczenia się na siebie i godzenia. Kiedy pewnego dnia pojawia się Dobosz z imponującym bębnem, bardzo szybko odkrywa słabostki nowo poznanych kolegów; bez większego trudu udaje się mu ich poróżnić, wykorzystać naiwność, a w końcu obu ich „wyprowadzić w pole”.
    Intrygi i manipulacje sprytnego oszusta poważnie zachwieją relacją przyjaciół i ich mikroświatem. Przygoda, będąca dotkliwą nauczką sprawi jednak, że nie tylko docenią wartość przyjaźni ale i samodzielnej refleksji, która pomaga zachować zdrowy dystans, odróżnić prawdę, czy dobre intencje od złych.

    Bajka dla dzieci od lat 4
    czas trwania: 60 min

    bilety w kasie Teatru Małego i na stronie www.ticketportal.pl


     

    17.03.2018 godz. 17:00/ Pasaż Kultury ANDROMEDA/ DNA Kultury

    SALON SŁOWA

    „Bo tak”- wieczór autorski Romy Jegor, poetki, członka ZLP Oddz. w Krakowie oraz Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego w Katowicach.

    prowadzenie: Agata Cichy

     


     

    18.03.2018 godz. 18:00/ Teatr Mały/ impreza gościnna

    „Belfer”

    reżyseria: Michał Kwieciński
    wykonanie: Wojciech Przoniak

    Zakończenie XI Festiwalu Monodramu „Motyf”

    Miejskie Centrum Kultury w Tychach, organizator XI edycji Tyskiego Festiwalu Monodramu MOTYF serdecznie zaprasza na Galę Finałową festiwalu zakończoną pokazem mistrzowskim monodramu „BELFER” w wykonaiu Wojciecha Pszoniaka.

    Antagonizm między uczniami i nauczycielem jest zjawiskiem tak starym jak szkoła. Każdy pamięta hasła „Śmierć nauczycielom!”, „Dobry nauczciel to martwy nauczyciel”, „Nauczyciel twój wróg!”, każdy też pamięta chwilę opamiętania, moment refleksji, gdy poczucie buntu wobec szkoły i nauczycieli ustępuje nostalgii za młodością.
    Gdy samemu stając wobec obowiązków rodzicielskich, a więc pedagogicznych, nieoczekiwanie dla samego siebie nagle docenia się wysiłek ich włożony w naszą edukację. To wówczas odkrywa się, że surowy belfer w rzeczywistości jest przyjacielem ucznia, w codziennych utarczkach z otoczeniem walczącym o godność- swoją i swoich wychowankó.Bez dwóch zdań- praca w szkole wymaga siły, zdecydowania i osobowości: cech we współczesnym gronie pedagogicznym, wstyd przyznać, deficytowych. Prędzej można się spodziewać, że nauczyciel podda się wcześniej lub w ogóle zrezygnuje z wypełnienia swej misji kształtowania młodzieży. Albo skorzysta ze sposobu bohatera monodramu „Belfer” pióra belgijskiego dramaturga Jean Pierre’a Dopagne’a.Wśród przeznaczonych na scenę utworów trudno o tekst bardziej naszpikowany znaczeniami i stawiający więcej pytań. W swej warstwie fabularnej jest to historia nauczyciela licealnego, któremu przyszło uczyć literatury w szkole dla tak zwanej trudnej młodzieży.W ten sposób wrażliwy, rozkochany w literaturze człowiek o duszy poety, mąż śpiewaczki występującej w chórze operowym, z dnia na dzień staje w oko w oko ze współczesną młodzieżą, mającą w pogardzie nie tylko naukę, ale i wszystkie autorytety. Majacy poczucie misji nauczyciel nie poddaje się, traktuje swoją pracę jako rodzaj gry, choć bardziej pasowałoby określenie „szkoła przetrwania”Musi znosić nie tyklko brak zainteresowania swoich uczniów, co wydaje się niejako naturalne, ale i świadome prowokacje młodzieży. W chwili, gdy udało mu się doprowadzić do pewnej równowagi między klasą i wykładowcą, dochodzi do katastrofy. Były profesor literatury ipasjonujący się teatrem został skazany na wieczną spowiedź: musi publicznie opowaiadać swoją historię. Oto oś fabularna monodramu „Belfer”- dramatu zarazem wzruszającego i okrutnego, śmiesznego i przerażającego.
    Krytycy i publiczność byli zachwyceni tonem sztuki. Podkreślali, że „Belfer” nie opowiada wyłącznie o trudnym życiu nauczycieli. Uznali, że ten monodram, opisując mikrokosmos szkoły daje pod rozwagę, o ile nie kwestionuje, wartości naszego społeczeństwa. A także współczesnego teatru. W recenzjach z „Belfra” pisano, że sztuka jest jak gdyby lustrem odbijającym nas wszystkich. Piękny dramat pełen czułości i humoru, choć czasem wywołujący zgrzytanie zębów.

    Konrad J. Zarębski

    „Befra” przeczytałem w Dialogu. Zaczęłem lekturę nieufnie. Monodram? Belgijskiego autora? O nauczycielu? Myślę, że to jeden z niewielu dzisiejszych tekstó dramatycznych, który jest po mistrzowsku napisany: prosty, bez autorskiego wdzieczenia się, zaskakujący niespodziewanymi obrotami akcji. Koniec jest zupełnie inny niż to zapowiada rozpoczęcie, a po drodzę jest tyle mylących nas tropów, że ten nie najkrótszy tekst śledzi się z zapartym tchem. Zdradzić nagle treść- to zbrodnia wobec widza.
    Natomiast za Wojciechem Pszoniakiem zwyczajnie tęskniłem. Nie będę mu wypominał lat- przypominając od kiedy go, wówczas krakowskiego aktora, oglądałem- ani nie będę mu zazdrościł paryskich lat, bo na obczyźnie każdemu pewnie różnie bywa. Pamiętając dawnego Pszoniaka na przykład i Swinarskiego, u Wajdy, czekałem na dzisiejszego Pszoniaka. Nie tylko dlatego, że go cenię, ale i dlatego, że go lubię. Nie ja jeden zresztą.

    Jerzy Koening

    Jean- Pierre Dopagne- belgijski dramaturg, po studiach humanistycznych przez piętnaście lat był nauczycielem francuskiego. Od dzieciństwa uwielbiał teatr. Pisanie dla potrzeb teatru rozpoczął adaptując sztuki Dario Fo. W 1994 roku zdobył sławę jako autor monodramu „Prof!” (Belfer). Który został wyróżniony licznymi nagrodami i grany był z powodzeniem w wielu krajach.

     

    organizator: MCK Tychy

    bilety: 40 zł (przedsprzedaż do 7 marca), 50 zł (od 8 marca)
    specjalna promocja: przy zakupie biletu na „Orianę Fallaci” i „Belfra” bilety w cenie 70 zł
    bilety do nabycia w kasie Teatru Małego


     

    19.03 godz. 18.30 / TEATR MAŁY/ impreza gościnna

    Bogusław Schaeffer „Scenariusz dla trzech aktorów”

    Niezapomniany seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera oraz dowcipna gra prowadzona przez wybitnych aktorów z inteligentnym widzem..
    Prezentujemy Scenariusz dla trzech aktorów- widowisko wypełnione improwizacjami znakomitych ludzi teatru, którzy prowadzą błyskotliwą, ciętą, a czasami wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu.
    Mistrzowskie trio: Jan Peszek wraz z Mikołajem i Andrzejem Grabowskimi, zdradzając nieco ze swej prywatności przeniosą Państwa w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej próby „teatru w teatrze”, na pograniczu absurdu i rzeczywistości. Widowisko to gwarancja naprawdę przedniej zabawy, autentycznej, z nerwem i prowokującej do oczyszczającego śmiechu.

    Ten wciąż aktualny sceniczny fenomen był wielokrotnie nagradzany i obrósł wręcz teatralną legendą. W ciągu lat zdobył grono wiernej publiczności, którzy wspominają go jako wyjątkowe przeżycie teatralne wyróżniające się swoim szybkim tempem, wybornym dowcipem, błyskotliwymi akrobacjami skojarzeniowymi, a przede wszystkim bezterminową świerzością.

    W 2017 roku minęło 30 lat od premiery „Scenariusza dla trzech aktorów” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, który powstał na deskach krakowskiego Teatru Scena STU.

    reżyseria: Mikołaj Grabowski
    obsada: Mikołaj Grabowski, Jan Peszek, Andrzej Grabowski

    organizacja: Eskander
    czas trwania: 90 min.

    bilety do nabycia w kasie Teatru Małego i na stronie www.kupbilecik.pl


     

    19.03 godz. 18.00 / Pasaż Kultury ANDROMEDA

    Andromeda- Kino, jakie znamy „Klient”

    reż. Asghar Farhadi
    Kraj produkcji: Iran, Francja 2016
    gatunek: obyczajowy, thriller
    czas trwania: 125 min.

    Jeden z najwybitniejszych reżyseró światowego kina powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym. „Klient” otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.

    Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

    „Klient” to pełna napięcia opowieść o dójce kochających się ludzi i o tym jak seria drobnych, pozornie właściwych dezyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

     


     

    22.03 godz. 19.30 / Teatr Mały/ impreza gościnna

    „Pan Maleńczuk” – koncert solowy Macieja Maleńczuka

    Maciej Maleńczuk, artysta nieobliczalny, zabierze swoich fanów w podróż do korzeni, czyli mocnego, szorstkiego i minimalistycznego grania. Tym samym muzyk przypomni historię, która ukształtowała jego artystyczną postać, a której początki stanowiły solowe występy na ulicach Krakowa. Nie zabraknie takich utworów jak: „Ostatnia nocka”, „Tango libido”, „Sługi za szlugi”, „Dawna dziewczyno” czy „Synu”.

    O autentyczności przekazu artysty zawsze stanowiła bezkompromisowość. Nie inaczej będzie i tym razem: przepływu szczerych emocji między wykonawcą i słuchaczami nie zmącą żadne pochodzące z obcych źródeł dźwięki, a całąistotę bezpośredniego obcowania zapowiadają słowa, jakie Maciej Maleńczuk kieruje do swojej publiczności: ” Stęsknionych za barwą mojego głosu- doceniających piękno i siłę moich tekstów, zapraszam na koncerty solowe firmowane tytułem Pan Maleńczuk. Rozwijając się jako artysta życzyłbym sobie by moje fanki i fani rozwijali się razem ze mną, a jak komuś się nie podoba, to niech wypieprza z sali.”

    organizator: Monolit

    czas trwania 120 min.

    Bilety do nabycia w kasie Teatru Małego i na stronie www.kupbilecik.pl


     

    24.03 godz. 16.00 i 19.15 / Teatr Mały/ impreza gościnna

    Norm Foster „Między Łóżkami”

    „Między łóżkami” to inteligentna komedia Norma Fostera składająca się z sześciu epizodów, które przedstawiają zabawne, ale również wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie.

    Para 50-latków godzących się uprawiać sex na antenie radiowej, włamywacz zawodowiec i amator księgowy, starzejąca się gwiazda rocka i jego młodociana fanka pragnąca przeżyć z nim ten pierwszy raz, szef clubu go-go, który musi zwolnić nieudolną striptizerkę, taksówkarka bez zmysłu orientacji w terenie i inni…
    W sumie 15 postaci granych brawurowo przez piątkę znakomitych aktorów. Doskonała zabawa, ale również refleksja i wzruszenie. Po prostu dobry teatr.

     

    obsada: Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Ankudowicz, Artur Barciś, Radosław Pazura, Lesław Żurek

    organizator: MUZA

    czas trwania: 140 min.

    bilety do nabycia w kasie Teatru Małego i na stronie www.kupbilecik.pl



     

    25.03 godz. 17.00 / Teatr Mały/ TEATR KONESERA

    „Zahipnotyzuj mnie- piosenki Zygmunta Koniecznego” Teatru Ludowego z Krakowa

     Muzyczno-plastyczny spektakl oparty na twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów piosenek, muzyki teatralnej i filmowej- ZYGMUNTA KONIECZNEGO. Cud narodzin i życia. Człowiek, wolność, szczęście, samotność i miłość Bóg i pszeniczny łan. Wszystko to co powszednie i codzienne i to, co ostateczne. Piękna muzyka i niezwykłe teksty. Kompozycje, które wszystkim nam od lat grają w duszy, w interpretacjach następnego pokolenia artystów. Aktorzy Teatru Ludowego i goście- wszyscy, którzy jeszcze raz wspólnie zachęcą „zagrać dla Pana na harfie i na cytrze”.

     

    muzyka: ZYGMUNT KONIECZNY
    reżyseria: MAŁGORZTA BOGAJEWSKA
    kierownik muzyczny: KONRAD MASRTYŁO
    scenografia i kostiumy: BARBARA FERLAK
    choreografia: MAĆKO PRUSAK
    inspicjent: MARTYNA REZNER

    zespół muzyczny w składzie:
    fortepian: Konrad Mastyło
    skrzypce: Tomasz Góra
    kontrabas: Michał Braszak
    gitara: Krzysztof Oczkowski
    perkusja: Michał Peiker
    wizualizacje: Dawid Kozłowski

    obsada: MARTA BIZOŃ, PAULINA KONDRAK/gościnnie, WERONIKA KOWALSKA, MAŁGORZTA KRZYSICA, KAROL POLAK, JAN NOSAL, RYSZARD STAROSTA, BARBARA SZAŁAPAK, JACEK WOJCIECHOWSKI, KAJETAN WOLNIEWICZ

     

    bilety do nabycia w kasie Teatru Małego i na stronie www.ticketportal.pl


     

    26.03 godz. 19.30 / TEATR MAŁY/ Międzynarodowy Dzień Teatru

    „B!ardzo” Studio Młodych przy Teatrze Małym w Tychach oraz Grupa Artystyczna Teatr T.C.R

    „B!ardzo” to uchwycenia tego co ulotne i wydawałoby się mało istotne. Spektakl posiada budowę labiryntu rozgrywającego się w niemal całej przestrzeni teatru. Tylko pierwsza i finałowa scena odbywa się w pełni na deskach scenicznych i tylko te dwie posiadają charakter zbiorowych. Wszystkie pozostałe sceny rozgrywają się jednocześnie w różnych miejscach rozsianych po całym teatrze do których trafić można po nitkach prowadzących ze sceny lub dzięki mapie czasowej spektaklu. „B!ardzo” to forma układanki scenicznej, której nie da się zobaczyć w całości, można tylko próbować uchwycić istotne dla siebie pewne ulotne chwile, ezoteryczne stany, estetyczne wartości oraz ważne treści.

    scenariusz i reżyseria: Piotr Kumor
    scenografia i kostiumy: Arkadiusz Gorgoń
    obsada: Alina Bachara,Marta Bartczak, Agata Cichy, Katarzyna Cieślik, Magdalena Fidor,Krzysztof Kulbicki, Klaudia Miszczyk, Justyna Pachla, Katarzyna Kaja Pietrzak, Magdalena Pytlarz, Marcin Stachoń, Joanna Szarblewska, Monika Szydłowiecka, Michalina Wasilewska

     

    bilety: 10 zł, do nabycia w kasie Teatru Małego i na stronie www.ticketportal.pl


     

    27.03 godz. 18.00 / Teatr Mały/ Międzynarodowy Dzień Teatru

    „Stany Skupienia”- spektakl Akademi Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu

     

    Tancerzy stany skupienia:

    – stały- ciało posiada określony, charakteryzujący się sprężystością i formą kształt;
    – ciekły- ciało w normalnych warunkach grawitacji przenika przez pory i szczeliny napotkanych materii;
    – gazowy- ciało rozprzestrzenia się bez ograniczeń i łatwo miesza z innymi lotnymi związkami.

     

    Choreografia: Jacek Przybyłowiczwykonawcy: Mateusz Bogdanowicz, Małgorzata Czyżewska, Kinga Duda, Paula Gogol, Dominika Gryz, Victoria Herczak, Agata Jędrzejczak, Omar Karabulut, Karolina Kardasz, Wojciech Marek Kozak, Katarzyna Koziorz, Paweł Kozłowski, Joanna Kremer, Oscar Mafa, Bartłomiej Mieszczak, Aleksandra Nowakowska, Paulina Nowicka, Izabela Perez, Anna Szpaczyńska, Nicol Wesołowska
    asystent: Tobiasz Sebastian Berg
    muzyka: Maciej Henel- Celis, Bartosz Malik

    bilety: 10 zł, do nabycia w kasie Teatru Małego i na stronie www.ticketportal.pl

     


     

     

    logo_silesia_region Firma 3+ belfegor_tekst logo

    Kasa Teatru Małego (ul. ks. kard. A. Hlonda 1) czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-17.00, dodatkowo w pon. i środy w godz. 10.00 – 12.00.
    W dni wolne od pracy – na 2 godziny przed początkiem imprezy. Bilety na spektakle odbywające się w Pasażu Kultury Andromeda można zakupić także bezpośrednio przed każdym spektaklem.

     

     

    Dodaj komentarz