Przejdź do treści

14 grudnia rusza X Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy

  Strojenie choinki, występy, pokazy, wielkie świąteczne gotowanie –w najbliższy piątek (14 grudnia) rusza dziesiąty tyski Jarmark Bożonarodzeniowy. Liczne atrakcje, pokazy kulinarne, koncerty, a przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera jarmarku, przyciągają co roku na Plac Baczyńskiego nie tylko tyszan, ale i wielu mieszkańców okolicznych gmin. 

  Jarmark potrwa trzy dni, do niedzieli 16 grudnia. Codziennie od godziny 12.00 będzie można zrobić świąteczne zakupy – ozdoby świąteczne i choinkowe, bombki i wiele innych produktów będzie można znaleźć w jarmarkowych domkach. Sprzedawane będą także wina, korzenne i miodowe piwa, miody pitne, aromatyczne wyroby wędliniarskie, pachnące pierniki, sery, konfitury i czekolady, a także chleby i ciasta.

  – W drugiej połowie grudnia przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, planujemy rodzinne spotkania i czas, jaki spędzimy z bliskimi. W tym wirze przygotowań proponuję się trochę zatrzymać i odwiedzić w najbliższy weekend Plac Baczyńskiego. Występy muzyczne, konkursy, pokazy kulinarne i wszystko to, co będzie się działo w tych dniach na placu będzie świetnym wprowadzeniem w ten niezwykły, świąteczny czas – radosnego oczekiwania i niepowtarzalnej atmosfery – warto go w pełni wykorzystać. Dlatego zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnym już tyskim Jarmarku Bożonarodzeniowym – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

  W piątek o godzinie 15.00 zaplanowano strojenie choinki w ramach konkursu „Drzewko Bożonarodzeniowe”

  (do dekoracji drzewek zgłosiło się 11 zespołów).  Od 15:30 do 17:00 przedstawienie „O! Choinka!” teatru Lufcik na Korbkę. Od 16:00 do 19:00 w holu Pasażu Kultury Andromeda odbędzie się pokaz koronki klockowej, o 18.15 na specjalnie przygotowanej scenie na Placu Baczyńskiego występ taneczny Stage ART, o 19.30 rozpocznie się koncert Janusza Radka. Tego dnia będzie też można także zobaczyć jak gotują Mateusz Gessler i tyszanka Zuzia Bula z MasterChef Junior.

  Drugi dzień Jarmarku rozpocznie się spektaklem „Niesamowite przygody Ruperta Greena” w wykonaniu Teatru TRIP o godzinie 15.00. Godzinę później ( o 16.00) rozpoczną się animacje dla dzieci, a od 16:30 do 19:00 będą się odbywały warsztaty artystyczno – rękodzielnicze MCK dla dzieci w holu Andromedy. W tym czasie zaplanowano także koncert Ogniska Muzycznego, a od 17:30 Plac Baczyńskiego rozbrzmi dźwiękami muzyki gospel – na scenie wystąpi znany tyszanom zespół: God’s Property. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Halina Mlynkova, której występ rozpocznie się o 19.30.

  W niedzielę – 14 grudnia od 15:00 –do 16:30 zaplanowano warsztaty plecionkarskie dla dzieci, od 17:00 na Placu Baczyńskiego w klimat Świąt Bożego Narodzenia będzie wprowadzała wszystkich obecnych na placu Tyska Grupa Kolędowa Pan Pozor. O 18.30 zostaną przedstawione wyniki Tyskiego Banku Kultury, a władze miasta złożą tyszanom świąteczne życzenia.

  Na zakończenie tego dnia i całego X Tyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego wystąpi grupa Enej. Koncert od godziny 19.00.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.