• 12header.jpg

Imprezy

I turniej Tenisa Ziemnego dla Amatorów

Zarząd Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska serdecznie zaprasza na I turniej Tenisa Ziemnego dla Amatorów.

Turniej odbędzie się 6 czerwca 2015 na kortach Tennis Team w Tychach ( wjazd od ulicy Grota Roweckiego) w formule dwóch kategorii wiekowych - do lat 50 i powyżej.

Chętnych do udziału w zawodach proszę o kontakt do 5.06.2015 pod nr telefonu: 604 488 178.

Wpisowe do turnieju w kwocie 30 zł przeznaczone będzie na budowę Domu Hospicyjnego w Tychach.

 

Zaplanowaliśmy poczęstunek - napoje oraz dania z grilla w godzinach obiadowych.

Do pobrania:
Plakat

Obchody 25 –lecia samorządu w Tychach

W tym roku mija 25 lat od przywrócenia w Polsce samorządu terytorialnego. Od tego czasu miasta, gminy, powiaty i województwa w dużej mierze same decydują o kierunkach własnego rozwoju. W ramach uczczenia tego wydarzenia Urząd Miasta Tychy zaplanował w ciągu najbliższych tygodni wiele wydarzeń.

21 maja w Sali sesyjnej Urzędu Miasta rozpocznie się Tydzień Obywatelski – cykl wykładów, warsztatów i spotkań poświęconych zaangażowaniu mieszkańców w sprawy społeczne i współtworzenie miejskiej przestrzeni. Poruszane będą takie zagadnienia, jak: konsultacje społeczne, działalność organizacji pozarządowych czy budżet partycypacyjny.

27 maja, również w Pasażu Kultury Andromeda, odbędzie się inauguracja obchodów 25-lecia samorządu.

- Reformę samorządową z 1990 roku uważa się dziś za jedną z najbardziej udanych reform przeprowadzonych w Polsce w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. 25-lecie tych wydarzeń to doskonała okazja, by o tym przypomnieć, dlatego obchody rozpoczniemy uroczystą nadzwyczajną sesją Rady Miasta, a po niej otworzymy wystawę fotograficzną prezentującą 25 zdjęć (po jednym z każdego roku ostatniego 25-lecia). Każda fotografia będzie nawiązywać do charakterystycznego dla danego roku wydarzenia – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

O godzinie 17.00 rozpocznie się debata o samorządności „ W czym możemy ci pomóc?” w której wezmą udział przedstawiciele tyskich organizacji pozarządowych.

Czytaj więcej: Obchody  25 –lecia  samorządu w Tychach

FC Koeln – GKS Tychy – wielki mecz na otwarcie stadionu w Tychach

To już przesądzone – 18 lipca br. o godzinie 15.30 na Stadionie Miejskim w Tychach zagra jedna z czołowych drużyn Bundesligi – FC Koeln, która zmierzy się z piłkarzami tyskiego GKS Tychy. Zespół z Niemiec przyjedzie do Tychów w pełnym składzie - razem ze swoimi największymi gwiazdami, również z Polski m.in. Sławomirem Peszko. Umowa z niemieckim klubem została właśnie podpisana.

Zespół z Kolonii został wybrany na mecz otwarcia nie przypadkowo. W 1976 roku, po sensacyjnym zdobyciu przez GKS wicemistrzostwa Polski, tyska drużyna zagrała w europejskich pucharach właśnie z drużyną z Niemiec. Tyszanie wówczas nie dali rady naszpikowanej gwiazdami (Wolfgang Overath, Dieter Mueller, Harald Schumacher) drużynie, po przegranej 0:2 na wyjeździe i remisie 1:1 w meczu rewanżowym odpadli z rozgrywek. Rewanż odbył się na Stadionie Śląskim, tyski obiekt nie nadawał się wówczas do organizacji wydarzenia tej rangi.

- Nawiązując do najlepszych lat tyskiej piłki i historii obu klubów mamy teraz szanse zagrać drugi rewanż i to już na własnym, pięknym i nowoczesnym stadionie spełniającym wszystkie wymogi UEFA oraz FIFA. Już dziś zapraszam mieszkańców naszego miasta, okolicznych gmin, a także wszystkich kibiców piłki nożnej w Polsce do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Razem z obecną drużyną przyleci do Polski także kilku piłkarzy, którzy grali w pamiętnym spotkaniu w 1976 roku. Spotkanie z nimi będzie częścią całej imprezy – Otwarcia Stadionu Miejskiego w Tychach.

Czytaj więcej: FC Koeln – GKS Tychy – wielki mecz na otwarcie stadionu w...

Zapraszamy na I Tyskie Zawody w Sportach Siłowych

Stowarzyszenie Inicjatywa Tyska serdecznie zaprasza na I Tyskie Zawody w Sportach Siłowych.

Celem Zawodów jest popularyzacja sportów siłowych wśród młodzieży i dorosłych, a także propagowanie aktywnego uprawiania sportu w regionie.
Zawody odbędą się 05.06.2015 r. (piątek) o godz. 10.00 w obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 1 w Tychach, ul Wejchertów 20.
Formuła zawodów przewiduje rozgrywanie konkurencji się w trzech kategoriach wiekowych:
1. 16 - 19 lat
2. 20 - 25 lat
3. OPEN powyżej 25 lat

Zawodnicy rywalizować będą w czterech konkurencjach:
- wyciskanie wielokrotne sztangi o ciężarze 40 kg
- podciąganie na drążku wąskim uchwytem
- pompki na poręczach
- ściana płaczu z 5 kg obciążeniem.

Uczestnicy punktowani będą za każdą konkurencję. Wygra ten, który uzyska największa ilość punktów zsumowanych z wszystkich konkurencji.

Karty zgłoszenia zawierające imię nazwisko, rok urodzenia i wagę przesłać na mail organizatora Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 4 czerwca 2015, bądź po wcześniejszym potwierdzeniu udziału, dostarczyć w dniu zawodów do biura organizatora na godzinę przed zawodami.